Авторизация

Вісті з Полтави - У Полтаві проложили засідання архітектурно-містобудівної ради


Вісті з Полтави - У Полтаві проложили засідання архітектурно-містобудівної ради

Засідання архітектурно-містобудівної ради

30 травня у Полтавській ОДА провели чергове засідання архітектурно-містобудівної ради. Під час заходу присутні обговорили генеральні плани розвитку населених пунктів та детальні плані розвитку територій.


Чергове засідання архітектурно-містобудівної ради провели у Полтавській ОДА. На ньому розглянули 8 питань. Серед них 6 генеральних планів:


Села Березова Лука;
Села Мелешки;
Села Лихопілля;
Села Плішивець;
Села Тимофіївка;
Села Розбишівка.

Розглянули також 2 детальних плани:


Території частини кварталу села Петрівка-Роменська, обмеженого вулицями: Вокзальна та Привокзальна;
Території земельної ділянки для будівництва автозаправного комплексу ПП «Компанія Надежда», яка розташованна за межами населених пунктів на території Сарівської сільської ради.

Розробка планів дозволяє розглянути перспективи розвитку всіх галузей: освіти, медицини, аграрної. Для ефективного містобудівного використання потрібно правильно визначити території, їх функціонально-планувальну структуру, функціональне зонування.



Директор Департаменту будівництва Полтавської ОДА Тимофій Голбан також розповів, що розробка планів дозволяє вирішити кілька задач:




Ірина Особік

— Ми говоримо не тільки про значне спрощення планування будівництва, а і про інвестиційний потенціал нашої області і кожного населеного пункту. Наявність планів дає інвестору усю необхідну інформацію про території. Так значно легше визначити куди і як вкладати кошти. 



Перед початком засідання заступник директора Департаменту будівництва ПОДА Ірина Особік розповіла, які питання винесли на розгляд засідання. Стосувалися вони і поводження з архітектурними пам’ятками. 




Виступ Богдана Філіпенка

Так, Борис Філіпенко, архітектор ТОВ «Консультаційний центр» презентував генеральний план села Плішивець Гадяцького району. У ході презентації на екран вивели зображення Покровської церкви, збудованої у 1907 році. 



З метою захисту пам’ятки, представники місцевої архітектурно-містобудівної ради вирішили огородити її на 50 метрів. Але Борису Філіпенку порекомендували виміряти висоту святині. Згідно установлених правил, у таких випадках рекомендують відводити 3 висоти пам’ятки. 



— Ми повинні сприяти охороні історичних пам’яток, але робити це опираючись на закон, — зазначила Ірина Особік.



Це не єдине питання, яке стосувалося Плішивецької церкви. Раніше на території святині знаходилася дзвіниця, але у двадцятому столітті її розібрали для побудови колгоспу. Та згодом місцевий священник побудував нову дзвіницю на місці старої. Цю ідею також не підтримали. 




Плішивецька церква

— Самочинні об’єкти, створені на території історичної пам’ятки автоматично знижують її цінність,- переконана Ірина Особік.



Погодилися з цим і присутні, порадивши Борису Філіпенко і голові сільради ще раз перевірити законність документів відносно нової споруди. 



— Архітектурно-містобудівна рада — це ефективний механізм розвитку територій. На прикладі інших районів ми вже бачимо результат. Тому продовжуватимемо цю роботу і далі, — наголосив в.о. голови Полтавської ОДА Роман Товстий. 



Довідка: Генеральний план — це головний документ населеного пункту, який визначає основні засади його функціонально-планувального розвитку. Після надання протоколу засідання ради, проекти йдуть на доопрацювання та формуються з урахуванням зауважень і побажань. Згодом документацію віддають замовникам. А вже у перспективі сільська рада затверджує їх на своїй сесії.


Прес-служба Полтавської ОДА

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка