Колектив комунального підприємства на чолі з гендиректором Василем Воротинцевим спростував інформацію подану в статті від частини депутатів облради щодо його роботи на займаній посаді. Водоканалівці зазначили, що увесь позавчорашній матеріал — неправда.
28 травня в інтернет-виданні «Полтавщина» вийшла рекламна публікація про те, що три десятки депутатів облради вимагають звільнення директора «Полтававодоканалу».
Працівники підприємства підтримують гендиректора Василя Воротинцева, та говорять, що такими діями підприємство знову хочуть зробити «розмінною монетою» у боротьбі політичних сил. Наголошують, що КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» знаходиться поза політикою. Його статутні завдання — забезпечувати споживачів послугами централізованого водопостачання та водовідведення.
Усі закиди та безпідставні звинувачення на адресу керівника водоканалівці сприймають як спробу очорнити діяльність всього колективу та вимушені відповідати на низку претензій, які висунула певна частина депутатів обласної ради:
1. Стосовно витрачання 20 млн грн з обласного бюджету
Ці кошти спрямовані з Бюджету Розвитку на капітальні видатки підприємства.
Погашення заборгованості за електроенергію минулих років, про які йдеться у статті — не капітальні видатки. Тому, якщо підприємство використало б зазначені кошти, це було б порушенням законодавства.
Графік розрахунків з «Полтаваобленерго» уже погоджений. Погашення минулих боргів триватиме до 1 серпня. Тому, якщо б підприємство використало б зазначені кошти не за призначенням — це було б порушення чинного законодавства.
2. Твердження, що підприємство має низький стан розрахункової дисципліни
До складу дебіторської заборгованості у 296 млн грн, що вказана в рекламній статті, входить заборгованість з різниці в тарифах у розмірі 223 млн грн. Вона зумовлена тим, що держава своєчасно не відшкодувала цю суму «Полтававодоканалу».
3. Стосовно твердження про закінчення гарантійного терміну зберігання лічильників, придбаних за кошти місцевого бюджету
Гарантійний термін зазначених лічильників розпочинається з моменту вводу в експлуатацію. Перебування їх на складі підприємства жодним чином не впливає на їхній термін експлуатації.
Придбавши прилади обліку води за вимогою НКРЕКП, підприємство запобігло штрафним санкціям з боку державного регулятора. Встановлення цих приладів потребує значних капіталовкладень, яких на даний момент немає.
4. Щодо низьких зарплат працівників
У порівнянні з 2016 роком, середня заробітна плата на підприємстві поетапно зросла майже в два рази. А з 1 липня цього року заплановано чергове підвищення зарплати на 15%.
5. Плинність кадрів на підприємстві
Вона не є критичною та не перевищує відповідні показники інших комунальних підприємств.
6. Недостатня увага районним дільницям
У Карлівці замінили насосні агрегати на свердловинах та трьох водозаборах, завершили будівництво і ввели в роботу підвищувальну насосну станцію.
У Машівці побудували водогін, що з’єднує два райони водопостачання з облаштуванням водонапірної башти.
Проводять роботи із заміни зношених аварійних мереж у Шишаках, Стасях з облаштуванням накопичувальних резервуарів.
7. Ігнорування засідань Полтавської обласної ради
На всіх засіданнях комісій обласної ради, на яких розглядалися питання діяльності підприємства, був присутній керівний склад КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ», готовий відзвітуватися за основними фінансово-економічними та виробничими показниками роботи підприємства у 2017-2018 роках. Але члени комісії не завжди були готові сприймати пояснення Водоканалу з обговорюваних питань та часом демонстрували упередженість у своїх висновках щодо діяльності підприємства.
8. Збитки на підприємстві
Вони виникають через недолугу політику тарифоутворення: тривалі терміни розгляду та затвердження тарифів, які часом сягають одного року.
Темп зростання фактичних цін на матеріально-технічні та енергетичні ресурси випереджає враховані в проектних тарифах.
Колектив підприємства відзначає, що в умовах дії тарифів на послуги водоканалу, які не покривають стовідсотково витрати на виробництво цих послуг, — стабільно працювати та забезпечувати питною водою мешканців Полтави та деяких районів області підприємство може тільки під професійним керівництвом. Та зазначають, що незважаючи на складні фінансово-економічні умови господарювання та постійний дефіцит обігових коштів, підприємство за час, керівництва гендиректора Василя Воротинцева змогло досягти наступних позитивних зрушень:
За ініціативи нашого керманича надається постійна волонтерська допомога нашим захисникам на сході України.
Колектив КП ПОР «Полтававодоканал» вимагає вибачень від депутатів, які поставили підписи під зверненням, за образу всього колективу та негативну оцінку їхньої повсякденної праці.
Колектив сподівається, що інша частина депутатського корпусу обласної ради, яка є власником підприємства, буде й надалі з розумінням ставитися до проблем водоканалу, сприяти його функціонуванню та сталому розвитку на користь громади.
Відкритим листом колектив КП ПОР «Полтававодоканал» висловлює думку трудового колективу, та засвідчує це 800-та підписами:
Повний текст листа додаємо у вигляді сканкопії:
Прес-служба «Полтававодоканалу»