Процес децентралізації у Полтавському районі стартував ще 2017-го. Трохи більше ніж за два роки тут з’явилося вже сім ОТГ.
Абазівська громада утворилася менше тижня тому — 24 травня. Саме цього дня на сесії Пальчиківської сільської ради депутати прийняли вирішальне рішення про об’єднання з Абазівською сільрадою. Таким чином, у Полтавському районі з’явилася сьома ОТГ із центром в Абазівці. Невдовзі там проведуть вибори голови та депутатського корпусу.
За словами голови Полтавської РДА Ігоря Карімова, реформа децентралізації на території нашого району втілюється добровільно, а це не може не тішити.
— У Полтавському районі, безумовно, є сільські голови — лідери цього процесу. Зокрема, Щербані, Мачухи, Терешки діють уже другий рік. Є й такі, хто очікували, дивилися — чи буде зворотній процес реформи, відтягували об’єднання до останнього. Та все ж нині в нас залишилася згідно з Перспективним планом лише одна несформована ОТГ — Сем’янівська. Впевнений, що згодом і там ми дійдемо до логічного об’єднання. Адже в планах РДА — вийти на вибори 2020 року з повністю сформованими громадами, — зауважує Ігор Карімов.
Зазначимо, що згідно з Перспективним планом Абазівська ОТГ має включати в себе Абазівську, Пальчиківську, Чорноглазівську та Валківську сільські ради Полтавського району. Втім, останні дві не виявили бажання приєднуватися. У Чорноглазівці, приміром, розглядають інші варіанти об’єднання. Це їхнє право, говорить голова Полтавської РДА Ігор Карімов.
— Порадившись із сільськими головами, ми прийняли рішення — процес формування Абазівської територіальної громади почнемо на базі Абазівки й Пальчиківки із подальшим доєднанням решти громад. Нині всі документи направлені до Полтавської ОДА. Чекаємо на схвальний відгук, — говорить Ігор Карімов.
Наступного тижня відповідні матеріали мають направити до ЦВК, щоб там призначили дату чергових виборів голови Абазівської ОТГ і депутатського корпусу.
Полтавський район — серед лідерів у реалізації реформи децентралізації в області. І це великий плюс, вважає голова Полтавської РДА. Втім, зазначає:попри численні переваги для ОТГ — як адміністративні, так і матеріальні — є в реформі й деякі прогалини. Адже держава надала громадам права та не наділила обов’язками. Мова, зокрема, і про утримання спільного комунального майна. Так, районні лікарні, заклади культури, бібліотечну мережу тощо ремонтують і фінансують переважно з районного бюджету. Включатися у цей процес громади можуть за власним бажанням, але роблять це далеко не завжди.
— Таке питання треба вирішувати на законодавчому рівні. Сподіваюся, що наші можновладці найближчим часом урегулюють ці моменти. Якщо в нас будуть сильні громади, то буде й могутня держава, — резюмував Ігор Карімов.
Прес-служба Полтавської РДА