Авторизация

Вісті з Полтави - За перший квартал року місцеві бюджети Полтавської області сумарно отримали 215,8 млн грн рентних надходжень з видобутку нафти, газу і конденсату


Вісті з Полтави - За перший квартал року місцеві бюджети Полтавської області сумарно отримали 215,8 млн грн рентних надходжень з видобутку нафти, газу і конденсату


Найбільші надходження отримали Сенчанська та Великобудищанська ОТГ, а серед районів першість утримують Гадяччина, Лохвиччина та Карлівщина.


Бюджет Полтавської області за перший квартал отримав 86,3 млн грн рентних платежів за користування надрами для видобування природного газу, газового конденсату та нафти.



Серед районів області найбільшу ренту за квартал отримав Гадяцький (10,2 млн грн), Лохвицький район (8,9 млн грн) та Карлівський (7,2 млн грн). 



Вражаючу ренту за перший квартал отримали три місцеві ради у межах Лохвиччини. Серед них і Сенчанська ОТГ з рекордним для України показником ренти у сільському бюджеті — 16,1 млн грн за квартал. Бюджет села Яхники поповнено на 813,5 тис. грн, а Токарів — 828 тис. грн. 



На цих територіях ведуть видобуток АТ «Укргазвидобування», Представництво «Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед» (група Smart Energy) та ПрАТ «Природні ресурси» (група Geo Alliance).



З-поміж сільських та селищних бюджетів Гадяцького району найбільші рентні виплати отримали Сергіївська ОТГ (1,8 млн грн) та Великобудищанська сільська рада (2,7 млн грн). На території Гадяччини видобувають газ АТ «Укргазвидобування» та Burisma Group.



У сільських і селищних бюджетах Карлівського району лідери — Ланнівська ОТГ (2,9 млн грн) та с. Білухівка (674 тис. грн). Відомо, що на території Карлівщини видобуває газ також АТ «Укргазвидобування»



Нагадаємо, що з початку року деякі місцеві бюджети отримали чверть рентних платежів, закладених у бюджет. Серед таких була і Нехворощанська ОТГ, на території якої видобуває СП «Полтавська газонафтова компанія». За перший квартал року громада поповнила бюджет на 3,3 млн грн за рахунок ренти.



Нагадаємо, з першого січня 2018 року місцеві бюджети, згідно із положеннями про децентралізацію ренти, отримують 5% надходжень з видобутку газу, нафти і конденсату. Раніше все повністю перераховувалося до державної казни. Обласні ради отримують 2% рентної плати від видобутку вуглеводнів, районні — також 2%, сільські ради — 1%, а там, де утворені ОТГ — 3%.



Децентралізація ренти надала багатьом населеним пунктам можливості для розвитку і відновлення інфраструктури. Значна частина коштів спрямована на оновлення будівель громадського значення, покращення соціального рівня життя, ремонт доріг та розвиток медичної сфери.


Лілія УДОДЕНКО

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?