Депутати знову зібрали сесію, на розгляд якої поки винесли одне питання — ухвалення гарантії Полтавської міськради, які орган місцевого самоврядування дає ЄБРР в рамках програми оновлення тролейбусного парку міста
22 травня, о 12:00, депутати Полтавської міськради 7-го скликання зібралися, аби продовжити засідання позачергової 23-ї сесії. Нагадаємо, що відкрили її 16 травня. На розгляд депутатів винесли проект рішення «Про договір про погашення заборгованості перед територіальною громадою міста Полтави за виконання гарантійних зобов’язань».
Документ потрібен для виконання інвестиційного проекту «Оновлення тролейбусного парку Полтави», де Полтавська міськрада виступає гарантом платоспроможності КП «Полтаваелектроавтотранс», із яким ЄБРР має укласти договір про надання кредиту.
16 травня сесія, із постійними перервами тривала з 10:00 і майже до 16:00. Депутати і представники виконкому говорили про проблеми транспорту, але жодного рішення так і не ухвалили.
Пізніше лідер фракції «БПП» Андрій Матковський зізнався, що довготривалі перерви пов’язані із питанням звільнення та поновлення на посаді колишнього міського голови Олександра Мамая. Того самого дня Касаційний адмінсуд розглядав скаргу екс-мера на рішення щодо його звільнення та вимогу поновлення його на посаді.
За планом депутатів, після задоволення скарги у суді (тобто поновлення Олександра Мамая на посаді міського голови) міськрада мала б повторно його відсторонити. Втім засідання перенесли на 14:00, 20 травня. Виходячи з цього, продовження засідання сесії міськради перенесли на той самий час.
Втім, продовжити засідання не вдалося. У Касаційному адмінсуді проводили збори суддів і розгляд скарги Мамая знову відклали — на 12:00, 22 травня. До того ж часу депутати оголосили чергову перерву.
Зазначимо, що також 16 травня Полтавський апеляційний суд закрив кримінальне провадження за фактом незаконного до Єдиного державного реєстру юридичних осіб стосовно, через яке було змінене ім’я керівника Полтавської міськради. В.о. міського голови Олександра Шамоту двічі змінили на вже відстороненого на той час Олександра Мамая. Колегія апеляційного суду не дозволила продовжити строки розслідування справи, у якій Олександр Мамай значився підозрюваним. Тобто для екс-мера зникли перепони для балотування до Верховної Ради цієї осені.
12:10 — Засідання поки не розпочалося. Відсутні фракції фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність», «Соціал-демократичної партії» та «Рідного міста».
12:40 — Замість проведення сесії депутати дивляться трансляцію з Верховної Ради, де має відбутися голосування про зміни до закону про вибори.
13:00 — Засідання Касаційного адмінсуду знову перенесли. Олександр Шамота анонсував початок засідання сесії за кілька хвилин. До зали зайшли представники «Рідного міста» та Андрій Матковський.
13:11 — На засідання з’явилися 32 депутати. Охочим виступити надали слово. Перший — Олег Бєлоножко від «Батьківщини».
13:15 — Олег Бєлоножко запропонував депутатам «бути в тренді та саморозпуститися». Попросив вважати заяву офіційною пропозицію про дострокове припинення повноважень чинного складу міськради.
13:17 — Андрій Матковський привітав присутніх зі святом Миколая. «Бачу, що розпочалися вибори в країні. Але ми домовлялися, щоб на рівні міста ми не займалися виборами, а спокійно працювали», — додав депутат.
13:19 — Юліан Матвійчук привітав всіх і з Днем Миколая, і зі 140-річчям від дня народження Симона Петлюри. «Є багато роботи, тому закликаю до консолідації. Наприклад, завтра робоча група збирається на колишніх артскладах» — додав депутат.
13:20 — Депутати затвердили порядок денний із одним питанням — проектом рішення щодо кредиту ЄБРР.
13:22 — Одностайно міськрада затвердила договір про погашення заборгованості перед територіальною громадою міста Полтави за виконання гарантійних зобов’язань. Олександр Шамота оголосив закриття сесії.
13:25 — Наступна сесія запланована на 10 годину 26 червня. За словами депутатів, вона буде робочою, хоча і збігатиметься із засіданням касаційного суду.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»