Наступного тижня в область надійдуть пам’ятки «Важливість оптимальної рухової активності», «Раціональне харчування – запорука здоров’я», «Як запобігти шкідливим звичкам» та інформаційний бюлетень «Особливості життя з серцевою патологією.
Профілактика серцево-судинних захворювань». Ці пам’ятки виготовлені в рамках субпроект «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію у Полтавській області», що фінансується Світовим банком. Їх отримає населення Полтавської області, що допоможе поглибити знання з питань попередження факторів ризику виникнення захворювань, а хворим на серцево-судинні захворювання – попередити ризик їх ускладнень. Про це повідомляє прес-центр ДОЗ Полтавської ОДА.
Пвідомляється, що з 15 червня поточного року, після набрання чинності Угоди про позику між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку, МОЗ України та 8 областей нашої держави – учасників проекту, серед яких Полтавщина, приступили до виконання Плану заходів реалізації Проекту.
МОЗ України підписано Субсидіарні угоди про реалізацію субпроектів у пілотних областях з обласними державними адміністраціями на умовах, затверджених Світовим банком, до надання коштів позики.
Департаментом охорони здоров’я Полтавської ОДА здійснюється загальна координація заходів субпроекту для забезпечення їх відповідності цілям реалізації проекту.
Полтавщина отримала попередню згоду від експертів Світового банку на фінансування у розмірі 41 мільйонів доларів США реалізації загальної стратегії розвитку надання медичної допомоги та профілактики серцево-судинних хвороб.
Підготовлений перелік обладнання, що передбачається закупити за рахунок проекту для закладів охорони здоров’я первинного рівня, для своєчасного виявлення хвороб системи кровообігу та факторів ризику їх розвитку. Для лікарень вторинного та третинного рівнів передбачається закупівля обладнання, необхідного для діагностики та лікування відповідних хворих. Наразі Департамент охорони здоров’я Полтавської ОДА оголосив міжнародні конкурсні торги.
Також підготовлені матеріали для проведення тренінгів з підвищення рівня кваліфікації медичних працівників. Планується запровадження пацієнт-орієнтованої системи профілактичних заходів щодо розвитку та негативного прогресування хвороб системи кровообігу.
Источник: http://visti.pl.ua