Авторизация

Лубенцям заборонили купатись в річці

Лубенцям заборонили купатись в річці
Лубенцям заборонили купатись в річці

На Лубенщині через велику кількість опадів виведена з ладу значна частина мережі каналізаційних стоків, очисних споруд, сталося забруднення р. Сула та озер району.
Через ці негаразди 29 червня у міськвиконкомі відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки, надзвичайних ситуацій та безпечної життєдіяльності населення. Зініціював його проведення міський голова Олександр Грицаєнко, оголосивши, що основними темами обговорення стануть: екологічний стан та якість води в р. Сула та питання забезпечення населення якісною та безпечною для здоров’я питною водою.

к було зазначено керівниками Лубенського РВ ГУ ДСНС України у Полтавській області, відділу по котролю за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби у м. Лубнах та метеостанції «Лубни» Полтавського обласного центру гідрометеорології, про техногенну катастрофу поки що не йдеться.

Зокрема начальник відділу по котролю за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби у м. Лубнах Григорій Назаренко розповів присутнім про те, що насправді відбувся звичайний природний процес – кругообіг азоту в природі, що за умови високих температурних показників спричинив значне погіршення якості води р. Сули. Кишкової палички, при цьому, не виявлено, а, отже, і мікробіологічної загрози, як такої, теж не існує.

Натомість, біохімічні аналізи таки підтвердили вміст у воді нітратів, сульфатів та інших речовин, концентрація яких, як запевнив Григорій Назаренко, не перевищує фактично наявних показників у колодязях.
Загалом, усі зфахівці, які взяли участь в засіданні, наполягають, що за умови дотримання елементарних правил безпеки, вчасного інформування населення, усіх можливих ризиків можна уникнути. При цьому і висновки членів комісії також одноголосні - купатися у річці Сула категорично забороняється.

Тож, щодо цього питання комісія рекомендувала: Лубенському ВП ГУНП у Полтавській області та муніципальній міліції провести рейди міськими пляжами з метою недопущення купання населення та роз’яснення про можливість наслідків таких дій, а також забезпечити перевірку місць стихійної торгівлі на предмет продажу виловленої в річці свіжої риби. Управління Держпродспоживслужби у м. Лубнах забезпечить постійний лабораторний контроль за станом та якістю води, а працівники метеостанції «Лубни» подбають про контроль за рівнем води в Сулі та у разі його підняття до критичних меж - негайно повідомлятимуть комісію та відповідні служби.

З питання щодо стану забезпечення населення якісною та безпечною для здоров’я водою доповідала Юлія Щерба, начальник хімічно- бактеріологічної лабораторії КП Лубни-водоканал» та Владислав Верещака, головний інженер КП «Лубни-водоканал», які повідомили, що якість питної води КП «Лубни-водоканал» відповідає вимогам ДСанПІН 2.2.4-171-10 та гігієнічним вимогам до питної води, про що свідчать хіміко-бактеріологічні показники відібраних проб води. Крім того, підприємство постійно проводить заходи знезараження води в системах централізованого питного водопостачання застосуванням гіпохлориду натрію. Тож, комісією рекомендовано керівництву підприємства разом з Управління Держпродспоживслужби у м. Лубнах забезпечити постійний лабораторний контроль за станом та якістю питної води в місті.

Источник: http://visti.pl.ua
рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка