Авторизация

Згода на посмертне донорство буде засекреченою: деталі законопроєкту

Згода на посмертне донорство буде засекреченою: деталі законопроєкту
Оформити згоду на посмертне донорство можна буде через портал "Дія". Про це мовиться у відповідному законі.
Документ ухвалили ще 2019 року. Відтак у системі трансплантацій почались зміни. Про це розповіла народна депутатка від "Слуги народу" Оксана Дмитрієва.
Вона розповіла, що за 2 роки зробили 25 трансплантацій серця. Наразі до відповідного закону додали згоду.
Як пояснила Дмитрієва, В Україні – презумпція незгоди. Тобто всі – незгодні з тим, щоб бути донорами. Для того, щоб стати ним, можна подати добровільну згоду.
Інформація про згоду буде засекреченою. Її роблять в електронній формі. Так людям буде набагато зручніше, якщо вони прижиттєво хочуть залишити згоду. Щоб у тривожний момент не запитували рідних, то можна буде це зробити через Дію.
“Інформація зберігатиметься в електронній системі охорони здоров'я. Портал "Дія" є допоміжним елементом. Вся інформація буде засекречена, її ніхто не бачитиме”, – наголосила Дмитрієва.
За її словами, електронна система охорони здоров'я є захищеною. Там розміщені всі дані про пацієнта, не лише щодо згоди на донорство.
Коли людині поставили смертоносний діагноз, трансплант-координатори заходять до його картки, де відзначають час заходу.
"Лише тоді він дивиться, чи присутня там згода. Якщо її немає, то трансплант-координатор звертається до родичів і запитує, чи можуть вони дати згоду", – зауважила нардепка.
Відзначається, що вже з 1 грудня 2022 року всі охочі українці зможуть давати прижиттєву згоду на донорство органів через портал "Дія". Для цього не потрібне жодних нотаріальних засвідчень.
рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка