Національний інститут охорони здоров'я США повідомив про те, що випробування експериментальної вакцини проти ВІЛ показали її неефективність. Клінічні дослідження вакцини проти ВІЛ HVTN 702 проводились в Південній Африці.
Цю вакцину під час розробки адаптували до такого підтипу ВІЛ, який найчастіше зустрічається в південноафриканському регіоні. Крім того, він є одним з найпоширеніших не тільки в Африці, але і в світі в цілому. На розроблену вакцину покладалися великі надії, але вони зазнали краху.
У тестуванні вакцини від ВІЛ взяло участь 5 тисяч добровольців з Південної Африки. Група піддослідних була поділена на 2 рівні підгрупи. Учасники першої отримали ін'єкцію досліджуваної вакцини, другої - плацебо.
За правилами клінічних досліджень, добровольці не знали, що саме вони отримали: плацебо, або вакцину? Після проведеного аналізу було виявлено: 129 учасників дослідження, які отримали вакцину, у подальшому заразилися ВІЛ, так само, як і 123 учасників з групи з плацебо. Виходячи з цього, вчені зробили висновок, що на рівень зараження ВІЛ дана вакцина ніяк не вплинула, що вказує на її неефективність.
У Національному інституті здоров'я США заявляють, що дана невдача їх не зупиняє на шляху до пошуку вакцини проти ВІЛ. Адже вона так потрібна для подолання епідемії ВІЛ в світі. А значить, вчені продовжать працювати над її створенням.
Автор: Ольга Купріянова