? В якому стані перебуває заповідник «Асканія-Нова» на сьогодні? ? Чи вистачає фінансування на утримання і розвиток заповідника? ? Чи розвивається завдяки туризму селище Асканія-Нова?
Заповіднику «Асканія-Нова» цього тижня виповнився 101 рік. 8 лютого 1921 року було затверджено Декрет «Про Асканія-Нова», згідно з яким маєток, який належав Фрідріху Фальц-Фейну та сусідній маєток Дорнбург були оголошені Державним степовим заповідником УРСР. На природоохоронну установу тоді поклали завдання зберігати, досліджувати природу цілинного степу, а також акліматизувати та вивчати максимально можливе число видів тварин і рослин. На сьогодні біосферний заповідник «Асканія-Нова» внесений ЮНЕСКО до списку еталонних територій планети. До його складу входять акліматизаційний зоологічний парк, колекція тварин якого є національним надбанням України, та дендрологічний парк загальнодержавного значення.
Ці та інші актуальні питання в програмі «Новини Приазов’я» обговорює ведучий Олександр Янковський. Учасники програми: директор біосферного заповідника «Асканія-Нова» ім. Ф.Е. Фальц-Фейна; ексдиректор біосферного заповідника «Асканія-Нова» ім. Ф.Е. Фальц-Фейна Віктор Гавриленко; секретар селищної ради Асканії-Нова Оксана Василишина; завдувач кафедри ботаніки ХДУ, член правління Української природоохоронної групи Іван Мойсієнко.