Лесь Подерев'янський у костюмі анархіста. Фото: wikipedia.org
Олександр Подерв'янський він же за творчим псевдонімом Лесь Подерв'янськи народився 3 листопада 1952. Киянин, художник, автор сатиричних п'єс, який отримав шалену популярність серед загалу завдяки своїм яскравим текстам з використанням ненормативної лексики.
Окрім написання п'єс, він ще й активно малював, а його картини зберігаються в Національному художньому музеї та багатьох приватних колекціях України, Росії, Німеччини, США, Швеції.
Дід і батько Леся були художниками, а його третя дружина Марія Ганженко займається написанням сценаріїв.
Широкої популярності він здобув незвичайним шляхом: свої історії він розказував друзям, а ті записували їх на касети й таким чином вони розповсюдились по Україні вже наприкінці 80-х. Пізніше записи п'єс Леся конвертували у формат MP3, після чого вони розповсюдились по інтернету. І лише згодом п'єси почали видавати у вигляді книжок.
Його п’єси написані суржиком і щиро приправлені нецензурною лексикою. У творах Подерв'янський колоритно змальовує проблеми сучасного суспільства: радянські реалії ("Цікаві досліди", "Утопія", "До**я масла"), життя богеми ("Місце встрєчі ізменіть ніззя, б**дь!", "Сноби", "Нірвана…"), міжнаціональні конфлікти ("Кацапи", "Гамлєт, або Феномен дацького кацапізму"…), абсурдність життя ("Рух життя або Динамо", "Іржик") та інші.
З 2011 року п'єси Подерв'янського починають активно ставити на сцені. Серед них епічна трагедія "Павлік Морозов" і вистава "Сни Васіліси Єгоровни", яка складається з семи його п'єс.
"Казка про рєпку, або Хулі не ясно?"
Кумедна історія про дослідників калу, дракона та канони краси. Багато ненормативної лексики, яка присутня майже в кожному рядку тексту жодним чином не "ріже вухо".
До того ж п’єса читається легко і швидко.
"Кацапи"П’єса, яку Подерв'янський присвятив національному питанню. Текст трішки важкувато читати через страшенний суржик, але в цьому, певно, і є ізюминка. Саме мова та розмови різнопланових дійових осіб, серед яких канапи, боксьор, борець та інші піднімають життєві питання.
"Остановісь, мгновєньє – ти прєкрасно!"
Текст починає зацікавлювати з самого початку – перечня дійових осіб.
"Іван Опанасович Харченко, літературознавець.
Гриць Якович Вареник, тоже літературознавець.
Чорт, трансцендентна сила у вигляді рогатого упиздня у ватніку, ватних штанях і кирзових чоботях.
Хуна, особа жіночої статі.
Сало, їжа Івана Опанасовича і Гриця Яковича, заповнює простір між шкірою та м’ясом свині, на вигляд біла, на смак жирна речовина.
Портвейн, напій, який Іван Опанасович і Гриць Якович п’ють вранці, вдень, ввечері, а також вночі".
Раніше сайт Сегодня.ua писав про ТОП-5 новинок для вашої бібліотеки.