Колірна палітра сучасних лінійок паркету доволі багата. Це як звичний паркет, у якому підтримані природні відтінки деревини, так і покриття без яскраво вираженої фактури у різноманітних тонах, від білого чи бежевого до сірого і навіть чорного. Підлогове покриття з деревини, в якому з більшою чи меншою мірою збережений натуральний вигляд матеріалу, вважається універсальним. У цьому випадку слід звертати особливу увагу на фактуру, яка залежить від селекції матеріалу:
Підлогове покриття селект підходить до класичного оформлення, а також більшості історичних стилів. В таких приміщеннях вдало впишеться як світлий, так і темний паркет, дуже доречним буде художнє укладання або традиційне − «ялинка», квадрати, «плетінка» чи проста універсальна «палуба». Якщо ж кімната оздоблюється у сучасних напрямах – мінімалізм, лофт, скандинавський стиль й т.д., до вибору відтінку підлоги слід поставитися вже уважніше. Так, наприклад, для індустріального стилю підійде покриття, що імітує бетон, грубуваті обриси планок сорту натур чи рустік, скандинавський стиль передбачає світлі натуральні відтінки, а мінімалізм – як світлі, так і темні барви без яскраво вираженої фактурності. Укладання обирається лаконічне – «палуба», «цегляна кладка», укладання «в розбіжку» чи по діагоналі.
Світлі кольори спроможні візуально виправляти освітленість кімнат. Тому для приміщень, вікна яких виходять на північ, доречним буде світлий паркет, на захід чи схід – відтінки середньої насиченості, у разі ж, коли вікна розташовані на південному боці, можна не обмежувати себе у виборі палітри. Має значення також і фактура лаку для підлоги. Глянцевий лак здатен відбивати сонячне проміння, тому для темних кімнат буде оптимальним варіантом. Матове покриття підходить для достатньо освітлених приміщень.
Також колір впливає і на сприйняття простору. При невеликій площі краще надати перевагу світлій підлозі, у великих за обсягом приміщеннях може укладатися як темна, так і світла підлога. Кольори планок в одній підлоговій композиції можуть бути різними: так, якщо створено обрамлення з контрастних дощечок, це оптично зробить компактну кімнату просторішою, а вітальня стандартної площі справлятиме враження великого залу.
Існує три схеми комбінування кольорів дверей та паркету:
Коли вибрані контрастні поєднання, слід продумати, з якими іншими елементами інтер’єру «перегукуватиметься» підлога. Найчастіше у такому разі компаньйонами стають меблі. При цьому відтінки предметів меблювання мають на декілька тонів відрізнятися: якщо обрати паркет, тон якого повністю збігається з кольорами більшості меблів, облаштування візуально зіллється та втратить свою виразність.