Дружина Президента України Марина Порошенко разом із Міністром освіти і науки пані Лілією Гриневич презентували і передали комп’ютерне обладнання та інтерактивні навчальні програми для 19 інклюзивних шкіл Запорізької області, які стали учасниками експериментального проекту по розвитку інклюзивного освітнього середовища.
Загалом пілотний регіон отримає понад 350 ноутбуків, 21 мультимедійний телевізор, 21 принтер та wi-fi роутери, які будуть розподілені в 21 комп’ютерному класі, де кожна дитина й педагог матиме персональний комп'ютерний пристрій.
Окрім того, в ноутбуки одразу завантажені розвиваючі програми з «Української мови» та «Математики», розроблені видавництвом «Розумники». Вони розраховані як для дітей з особливими освітніми потребами, так і для дітей, що типово розвиваються. Навчальний контент покликаний заохочувати дітей до навчання, розвивати логіку, пам’ять та креативне мислення.
За словами Марини Порошенко, в епоху інформаційних технологій немає обмежених можливостей: «І саме інклюзивна освіта – це, в першу чергу, рівні можливості для всіх дітей".
На думку Лілії Гриневич, «сучасне освітнє середовище неможливе без широкого використання технологій в освітньому процесі". "Саме тому Міністерство освіти і науки підтримує проекти, в рамках яких більше українських шкіл можуть покращити свою матеріально-технічну базу. Слід також пам’ятати, що освітнє середовище - це не лише стіни чи комп’ютери, це, в першу чергу, люди, які нас оточують. Тому ми всіляко підтримуємо впровадження інклюзивної освіти в Україні. Зокрема, у 2017 році, для забезпечення роботи інклюзивної освіти Уряд виділив субвенцію у розмірі 209 млн грн». - сказала вона.
Благодійний Фонд Порошенка з 20 по 24 березня також проведе у Запоріжжі спеціалізований тренінг з використання інформаційно-комп’ютерних технологій у навчальному процесі для покращення навичок і максимальною ефективного застосовування новітнього обладнання та програм педагогами та асистентами вчителя, які безпосередньо працюють в інклюзивних класах.