Зеленоока афганська дівчинка з культової обкладинки номера журналу National Geographic, що вийшов у червні 1985 року, отримала притулок в Італії, втікши від талібів.
Як повідомляє видання Daily Mail, Шарбат Гула прибула разом зі своїми дітьми до Риму. Її порятунок відбувся у рамках програми евакуації людей з Афганістану після захоплення влади Талібаном. Жінка особисто звернулася до уряду Італії та попросила про допомогу. Прем'єр-міністр Маріо Драгі наказав організувати її переїзд.
Гула, яку іноді називають «Афганською Моною Лізою», прославилася, коли їй було близько 12 років — під час Афганської війни. Американський журналіст Стів Маккарі у 1984 році зробив її фотопортрет у таборі для біженців.
Рідне село Шарбат було атаковано радянськими бойовими вертольотами на початку 1980-х років. В результаті атаки було вбито її батьків, і вона разом зі своїми братами, сестрами та бабусею була змушена перебратися до табору біженців Насір-Баг на кордоні з Пакистаном.
Репортера вразив пронизливий погляд дівчинки, яка стала символом трагедії війни в Афганістані та проблеми біженців у всьому світі.
Щоправда, лише у 2002 році було встановлено її особу, і стало відоме ім'я. Свій портрет, який став знаменитим, Шарбат вперше побачила лише у січні 2003 року і навіть не знала, що фотографія отримала таку популярність.
Жінка була одружена з пекарем Рахматом Гулу. У них народилося четверо дітей. Чоловік Шарбат помер кілька років тому.
Шарбат якийсь час нелегально жила в Пакистані, але у 2016 році її депортували назад до Афганістану.
Italy has given refuge to Sharbat Gula, the "Afghan Girl" whose 1985 portrait in National Geographic became a symbol of Afghan wars and refugees. pic.twitter.com/fMzC13hqvo
— Sodaba سودابه (@SodabaH) November 26, 2021
Sharbat Gula is in Rome, safe. pic.twitter.com/COSnnGw4oM
— Annarosa Schiavone (@IAmAnnarosa) November 25, 2021