"Буду робити все для того, щоб через п'ять років Україна могла б звернутися (до ЄС, - ред.) за Планом по кандидатству, не менше. В ідеалі - звернення за Планом щодо членства", - відповіли виданню в штабі Зеленського.
"Навіть студент-міжнародник пояснив би їм, що в Євросоюзі не існує "Плану по кандидатству". Сюрприз, але "плану по членству" теж немає (на відміну від НАТО, де є документ зі схожою назвою - ПДЧ). Більш того, процедури розширення Союзу взагалі не передбачають будь-яких "планів" або подібного документа, за яким можна "звернутися" в ЄС", - пояснив журналіст Сергій Сидоренко.
У президента Петра Порошенка обрали "амбітний, але ризикований шлях", пишуть в Європравді: він взяв досить ризиковане зобов'язання подати заявку про вступ в ЄС за чотири роки.
"Графік ключових рішень такий: оновлення Угоди про асоціацію - не пізніше 2022; подача заявки на вступ в ЄС - не пізніше 2023-го, за умови повного виконання Угоди про асоціацію та завершення передвступних переговорів, вступ України в ЄС можливий не раніше 2028-го ", - відповіли в штабі Порошенка.
Інші кандидати - Юлія Тимошенко і Анатолій Гриценко - відмовилися давати тимчасові рамки для своїх прогнозів, пояснивши, що рішення залежить не від України, а від ЄС.