"Український уряд неодноразово заявляв, що проти компаній, які співпрацюють з кримськими підприємствами, будуть вводитися економічні санкції. Не дивлячись на попередження, наприклад, харчову соду й вино Массандра кримського виробництва можна купити в білоруських магазинах", - наголошується в повідомленні.
Фото: euroradio.fm
На заводі в Криму підтвердили, що співпрацюють з білоруською стороною, але з якою саме фірмою, не говорять.
"Ми поставляємо не тільки харчову соду в Білорусь. Поставляємо також кальциновану, яку використовують у виробництві скла. Співпраця йде ще з радянських часів. Я не можу назвати наших партнерів, так як це комерційна таємниця", - зазначила провідний спеціаліст із зовнішніх економічних зв'язків Кримського содового заводу Венера Заварзіна.
Заступник генерального директора із забезпечення виробництва Гродненського склозаводу Олександр Ленцевич зазначив, що кальциновану соду привозять не з Криму.
"З Кримським содовим заводом працювали до цих всіх подій (до окупації Криму, - ред.). П'ять років тому ми працювали. Зараз логістика не дуже гарна. Як доставити соду з Криму в Гродно ?!" - сказав заступник директора.
На Борисовському кришталевому заводі кажуть, що теж співпрацювали з Кримським содовим заводом. Але вже більше року білоруське підприємство знаходиться на простої, тому поставки соди з півострова припинені.
"Ми працюємо з Кримом. Працюємо, але не так, як би хотілося. Ми постачаємо туди нашу скло продукцію", - уточнила заступник директора з реалізації склозаводу Неман Діана Тарашкевич.
23 грудня 2018 року проти запропонованої Україною резолюції про порушення прав людини в окупованому Росією Криму проголосували Росія, Білорусь, Вірменія і ще 24 країни.