Учасниця НМО "Magnum Opus" Анна Ютченко представлятиме Полтаву на Відеоакадемії документального серіалу DOCemotion у Львові. Там дівчина вчитиметься і працюватиме з професійними українськими та іноземними режисерами-документалістами.
У грудні минулого року Школа журналістики Українського католицького університету оголосила набір на навчальну програму з документалістики - Відеоакадемію документального серіалу DOCemotion. За умовами програми, учасники навчатимуться мистецтва документалістики у фахівців із України, Британії, Польщі та Данії, а потім вирушать знімати документальний серіал "Декомунізація.UA".
29 лютого організатори проекту оголосили список відібраних учасників. Серед 25 молодих операторів - полтавка Анна Ютченко, яка представляє незалежне мистецьке об’єднання "Magnum Opus". Дівчина - учасник полтавських відеопроектів з популяризації літератури -сценарист у "Встол" та оператор в "Люди читають", автор більшості промороликів та звітів із заходів "маґнуму".
Варто також відзначити, що програмою планувалося навчати студентів 4-5 курсів будь-яких спеціальностей та молодих документалістів/відеографів. Проте Анна Ютченко пройшла, хоча є студенткою лише 3 курсу ПНПУ. Вона - єдина, хто представить Полтавщину на даній програмі.
У квітні полтавка вчитиметься у Сергія Буковського (режисер стрічок "Назви своє ім’я", "Живі"), Ярослава Пілунського (оператор ігрових фільмів "Ґудзик", "Брати. Остання сповідь"), польського оператора і режисера Дороти Новаковської (Польща), британця Ніла Кемерона та інших фахових документалістів.
А вже у травні Анна Ютченко потрапить в одну з 5 команд, кожна з яких на визначеній локації зніматиме 10-12 хвилинну серію пенталогії "Декомунізація.UA".
Допомагати готуватись і працювати над проектом командам будуть досвідчені українські та іноземні тренери: данець Майкл Андерсен, репортер телеканалу "1+1" Акім Галімов, журналіст "Громадського телебачення" Богдан Кутєпов, викладач "Основ режисури" в УКУ Андрій Приймаченко та кореспондент СТБ Марія Малевська.
В результаті проекту з’явиться 5-серійний документальний фільм про декомунізацію, яка у Полтаві, за словами історика Володимира В’ятровича, проходить чи не найгірше.
Крім того, за результатами проекту полтавка матиме можливість поїхати на стажування в одну із кавказьких країн - при умові, що її робота буде в числі найкращих.