24 серпня в Полтаві під час урочистостей до Дня Незалежності України біля пам’ятника гетьману Івану Мазепі секретар міськради Катерина Ямщикова вручила дружині та донці Юліана Матвійчука подяку міського голови (посмертно).
Юліан Матвійчук був депутатом міської ради двох скликань та з початку повномасштабної війни Росії проти України став на захист своєї держави.
«Подякою міського голови з врученням нагрудного знаку за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові, вірність військовій присязі, високе почуття патріотизм, активну громадянську позицію, вагомий особистий внесок у наближення перемоги над російським агресором та з нагоди Дня Незалежності України відзначили (посмертно) депутата Полтавської міської ради 7-го та 8-го скликань, оператора-розвідника групи аеророзвідки «SOLOVEY» 144 окремого батальйону ТрО, який поклав своє життя за волю та незалежність України, молодшого сержанта Юліана Матвійчука», — повідомили на сайті Полтавської міської ради.
Дружина Юліана Матвійчука Лілія з донькоюНагадаємо, триває збір підписів петиції на сайті Президента України щодо присвоєння Юліану Матвійчуку звання Героя України (посмертно). Наразі лишилось зібрати більше тисячі підписів. Петицію можна підтримати тут.
Полтавець Юліан Матвійчук був учасником Революції гідності та ветераном російсько-української війни. З березня 2014-го по листопад 2015 року добровольцем приєднався до полку «Азов»: брав участь в обороні Новоазовська, Широкиного, у штурмах Іловайська та коригував вогонь артилерії у Кутейниковому біля Старобешевого на Донеччині.
Після звільнення у запас був обраним депутатом до Полтавської міської ради й став головою міського осередку ВО «Свобода».
За ініціативи Юліана Матвійчука ухвалили Програму з національно-патріотичного виховання молоді Полтави та з міського бюджету профінансували стрілецькі турніри і лазертагу та інформаційні кампанії щодо захисників з Полтавщини, які загинули під час антитерористичної операції.
Щороку на військово-патріотичних вишколах, організованих полтавцем, тренувалися понад дві сотні учасників, яких ознайомлювали з історією України, спортивним орієнтуванням, картографією та наданням домедичної допомоги.
Також Юліан Матвійчук був співініціатором створення Меморіалу загиблим військовим в Полтаві та співзасновником громадського об’єднання «SavePoltava», яка опікується збереженням архітектурних пам’яток обласного центру.
З першого дня повномасштабного російського вторгнення Юліан Матвійчук став на захист суверенітету України: виконував бойові завдання на кордоні Полтавської та Сумської областей, де намагалися колонами прорватися окупанти. Також торік у липні воїн ініціював створення зведеного підрозділу аеророзвідки «SOLOVEY» 144 окремого батальйону тероборони.
З початку цього року виконував бойові завдання спочатку в районі Соледара, а потім Мар’їнки Донецької області. Останнім виконаним завданням Юліана Матвійчука було коригування роботи важкої артилерії в районі Донецька.
Помер Юліан Матвійчук 20 травня у лікарні в Дніпрі через отримане поранення біля села Георгіївка. 23 травня із захисником попрощалися у Полтаві. 30 червня його посмертно нагородили орденом «За мужність» III ступеня. 6 липня Юліана Матвійчука відзначили нагородою «Почесний громадянин Полтавської громади». У 33-річного військового лишилися батьки, дружина та донька.
Юліан Матвійчук та Ігор Скляр«Юліан Матвійчук — символ української Полтави, символ українця майбутнього та військового таланту українців.
Його внесок в розвиток і захист держави заслуговує на відзначення найвищою державною відзнакою — присвоєнням званням Героя України», — розповів про воїна його побратим Ігор Скляр.
Ольга ГРИНЕНКО, «Полтавщина»