Авторизация

Вісті з Полтави - На полтавському сміттєзвалищі відлякуватимуть птахів звуками хижаків

Вісті з Полтави - На полтавському сміттєзвалищі відлякуватимуть птахів звуками хижаків

Зграя птахів над Макухівським сміттєзвалищем | Фото Миколи Лисогора

Комунальники планують купити відлякувач птахів для полтавського сміттєзвалища, щоби пернаті не розносили по дворах інфекції


Сміттєзвалище у Макухівці є місцем наживи не тільки для бездоглядних собак, а і вабить до себе птахів. «Смачними» недоїдками харчуються грачі, чайки, галки, сірі ворони та інші пернаті. Час від часу вони зграями здіймаються у небо, закриваючи смердючу гору від сонячного світла. Величезний смітник — це невичерпне джерело їжі для птахів-падальників. Проте після такого обіду, долаючи кілометри в бік міста, пернаті сідають на будинки й подвір’я та розносять небезпечні інфекції.Щоб якось зменшити негативний вплив на довкілля, КАТП-1628 спробує хоча б частково виконати припис екоінспекції, яка хоче заборонити вивіз сміття на сміттєзвалище у Макухівці. Так, комунальники планують придбати відлякувач птахів. Вони бувають двох типів: пропанова гармата автоматично реагує на рух птахів і створює потужний звук, що нагадує вибух, який жахає птахів. Інший варіант відлякувача — акустичне обладнання, що імітує звуки диких хижих птахів. Керівництво міста вирішило застосувати останній варіант, оскільки в умовах війни відтворювати звуки пострілів — не найкраща ідея.


Керівник КАТП-1628 Артем Іванюк розповів про суть проекту:— Екологічна інспекція дала припис, що необхідно зробити на міському сміттєзвалищі. Самий дешевий проект — це відлякувач птахів. Незабаром ми укладемо договір на його придбання. Через динаміки йтиме звук хижого птаха і вони його бояться. Розраховуємо кількість колонок на дану площу. На відлякувач потрібно приблизно витратити 30-40 тисяч. грн. Якщо депутати проголосують за програму розвитку ЖКГ, то цей проект можна реалізувати.Крім цього комунальне підприємство планує облаштувати виїзний дизбар’єр. Це заглиблена відкрита ємність, призначена для дезінфекції транспортних засобів при виїзді з території полігону твердих побутових відходів. Вона допоможе змити бруд із коліс та кузова вантажівки, які можуть нести у собі інфекцію.
«Чорне озеро» з небезпечним фільтратом, що витікає з Макухівського сміттєзвалища.
Джерело: ileyes.com/___poligon/

Проте, найбільша проблема — «чорне озеро» поблизу сміттєзвалища. Це фільтрат, що витікає з «тіла» сміттєзвалища та забруднює землю і водойму поблизу. Потрібно створити гідробар’єр або викачувати цю смердючу речовину із ґрунту. Проте цей проект коштуватиме мільйони гривень і найближчим часом його не реалізують.


Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: {related-news}
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Авторизация через
Мы в соцсетях
  • Facebook
  • Вконтакте
  • Twitter
Опрос
Оцените работу движка