Авторизация

Вісті з Полтави - Лунін: якщо депутати Полтавської міськради не матимуть 29 голосів, то потрібно вводити військову адміністрацію

Вісті з Полтави - Лунін: якщо депутати Полтавської міськради не матимуть 29 голосів, то потрібно вводити військову адміністрацію

Олександр Мамай та Дмитро Лунін | Фото січня 2021 року

Начальник Полтавської ОВА зробив послання депутатам міськради і простимулював їх знайти потрібні голоси для висловлення недовіри Олександру Мамаю


Протягом останніх місяців у Полтаві активно обговорюють можливість запровадження у місті військової адміністрації — коли замість міського голови Президент України призначає нового керівника громади. З останніх новин ми знаємо, що процес запровадження ВА у Полтаві поставлений на паузу. Збір підписів частини опозиційних до мера Полтави депутатів про необхідність запровадження військової адміністрації поки нічим не завершився. За інформацією «Полтавщини», минулої п’ятниці начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін повернувся з Києва, де саме узгоджував питання запровадження військової адміністрації. Але у столиці попросили поставити процес на коротку паузу.



Дмитро Лунін на черговому брифінгу прокоментував «Полтавщині» ситуацію щодо запровадження у Полтаві військової адміністрації:



— Мені не цікаві амбіції депутатів та окремих людей. Від цієї управлінської кризи страждають звичайні полтавці, внутрішньо переміщені особи, військові. Ситуація зайшла у глухий кут після того, як міський голова вирішив ветувати рішення депутатів. В будь-якому випадку ініціатива введення військової адміністрації має йти від більшої частини депутатів міської ради. Ми всі з вами заслуговуємо набагато кращого. Тому найближчим часом, якщо ситуація не вирішиться, будемо звертатися до президента щодо введення військової адміністрації. Наголошую, не військово-цивільної адміністрації, а саме військової адміністрації — це покладення обов’язків мера міста на військового адміністратора.



— При запровадженні ВА депутати прийматимуть участь в управлінні містом?



— Моя позиція, що люди обирали депутатів, це представницький орган і він має працювати. Якщо вони не можуть вирішити питання, то це має бути військова адміністрація. Якщо їх не влаштовує мер, треба назбирати 29 голосів. Якщо вони не можуть їх назбирати, щоби нормально працювала міська рада, то треба наводити лад. Депутати повинні приймати активну участь у формуванні бюджету, у кадровій політиці, щодо земельних питань тощо. Працюватиме і депутатський корпус, і голова ВА.



— Чи є кандидатури на посаду голови ВА, яку ви представите в Офіс Президента?



— Це буде незаангажована достойна кандидатура. По цьому питанню я не можу вам коментувати. Я ще нікого не подавав, а чую чутки про Басана, Чепурка чи ще когось, це маячня. На сьогодні я з кандидатурою не визначився. Мене натомість цікавить, коли запрацює міська влада? Треба прибирати вулиці, наводити лад в місті. Вийдіть на вулиці й подивіться, яка ситуація у нашому місті та в інших містах. Чому в Києві й Дніпрі можуть за добу навести лад на тих перехрестях, куди влучають ракети, а ми за півроку не можемо навести лад на вулиці й просто зробити ремонт?



— Ви відвозили до Києва підписи депутатів, які просили запровадити ВА?



— Я бачив таку інформацію у деяких ЗМІ. Ми їздимо до свого керівництва по вирішенню питань саме по Полтавській області. У нас не тільки є проблеми у Полтаві. Звернення мені ще не віддали депутати, цього листа у мене немає на руках. Якщо депутаті незадоволені роботою міського голови, то вони й самі можуть прийняти рішення. На останню сесію прийшло тільки 9 депутатів, це ж про щось говорить. Більшість депутатів можуть прийняти рішення щодо запровадження ВА і їм не потрібно таким чином залучати до цього процесу військову адміністрацію.



— Олександр Мамай заявив, що в разі запровадження ВА, він не піде на вулицю, не самоусунеться і буде сидіти і допомагати. Яким чином Мамай може впливати на управління містом під час запровадження ВА?



— По-перше, це заможна людина і на вулицю вона не піде. Буде сидіти вдома або займатися якимось іншими справами. Головна його допомога — не заважати депутатам та голові військової адміністрації, якщо буде прийняте таке рішення. Чим він може допомогти? Нехай він у вільний час вийде на вулицю та подивиться на місто. Кошти не виділяються внутрішньо переміщеним особам, їх досі годують волонтерські організації. Немає в повному обсязі допомоги військовим. Була прийнята програма на 140 млн грн, але, на жаль, він цю допомогу у повному обсязі не забезпечив. У нас не прибираються вулиці, не проводять кронування дерев і таке інше.



Я можу цей перелік безкінечно продовжувати. Ви пам’ятаєте, як Мамай із перевізниками зробили так, що у нас протягом місяця ходили пішки? Таких прикладів у нас багато. В жодній лікарні Полтави немає МРТ. Ви бачите, скільки людей повернулося із фронту, які потребують МРТ, а у нас в місті немає такого обладнання, треба йти до приватників. Слава Богу, що в області є таке обладнання. Ми з депутатами облради вимушені ставити додаткове обладнання, щоби люди могли скористатися безкоштовною допомогою. Ось чим він може допомогти, але, на жаль, не допомагає. Повторю, головне його завдання — не заважати.



За нашою інформацією, пауза перед запровадженням військової адміністрації пов’язана із тим, що керівник партії «За Майбутнє» у парламенті Юрій Шаповалов має протягом тижня утворити у Полтавській міськраді коаліцію зі «Слугою народу». З Мамаєм (як він розраховує) або без нього. Якщо переговори завершаться провалом, то процес запровадження ВА знову активізується.


Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?