За останній місяць полтавські чиновники замовили коригування проектів ремонту і будівництва на 3,5 млн грн. Гарантії того, що роботи почнуться до того, як об’єкти потребуватимуть нового коригування, немає.
Упродовж останнього місяця Департамент будівництва, містобудування і архітектури Полтавська ОДА, а також Управління капбудівництва Полтавського міськвиконкому уклали шість договорів на коригування проектів реконструкції та реставрації медичних і навчальних закладів на загальну суму 3,5 млн грн. Роботи по жодному з них не були розпочаті й наразі область не немає гарантій, що вони почнуться до того, як буде необхідне нове внесення змін.
Першим об’єктом, на який ми звернули увагу, був 4-поверховий терапевтичний корпус обласної лікарні на вул. Шевченка, 23. Минулого року на проект його реконструкції від ТОВ «УПС «Неоінжиніринг» витратили 2 млн грн.
В середині лютого цього року Департамент будівництва ОДА оголосив тендер на самі роботи, договір за результатами якого був укладений у травні. Проведення реконструкції замовили ТОВ «Технобуд-Україна» — за 177,5 млн грн.
До виконання підрядник так і не приступив — імовірно, через те, що такі ґрунтовні роботи були заблоковані рішенням Кабміну через воєнний стан й економію бюджету. Й 29 серпня область замовила коригування проекту реконструкції за 401,3 тис. грн. Наразі проектувальник коштів ще не отримав.
Того ж дня Департамент будівництва уклав ще три договори на коригування проектів:
Виконавці проектування — ТОВ «УПС «Неоінжиніринг» і ПП «Укрсервіспроект». Роботи по усіх трьох об’єктах також не були розпочаті.
Враховуючи, що терміни внесення змін до проектів — до кінця року, малоймовірно, що нові тендери на реставрацію та реконструкцію будуть оголошені та завершені з підписанням контрактів до того ж 31 грудня 2022-го. А у 2023 році розпочнеться новий бюджетний рік, який вимагатиме коригування кошторису, як мінімум — через нові ціни на оплату праці й супутні товари.
Пояснення цього моменту, а також доцільності проведення подібних закупівель за три місяці до кінця року Департамент будівництва погодився надати лише за інформаційним запитом. Тож його коментар ми надамо пізніше.
Водночас коригування проектів замовляє не тільки область, а й місто. Зокрема, 15 вересня Управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому підписало два договори із ФОПом Русланом Васильовичем Гавриловим — на внесення змін до проектно-кошторисної документації з реконструкції:
В обох випадках виконавець уже отримав аванс — по 300 тис. грн. Самі реконструкції також ще не починали й навіть не замовляли. Ці роботи планували проводити за рахунок кредитних коштів, але поки фінансування відсутнє. За останні два роки на проектування реконструкції НВК № 16 вже витратили 2,5 млн грн, а ЗОШ № 9 — 2,8 млн грн.
Нагадаємо, у квітні Департамент будівництва ОДА також замовив коригування проектів реконструкції спортивного ліцею та капремонту будинку для людей похилого віку за 182 тис. грн. Тоді доцільність таких замовлень пояснили тим, що необхідно було змінити замовників основних робіт.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»