Проект передбачає зведення 9 дев’ятиповерхівок та 21 п’ятиповерхівки на території колишньої бази паливо-мастильних матеріалів в 11 гектар
Під головуванням начальника управління містобудування та архітектури, головного архітектора міста Миколи Шевельова відбулося перше у 2022 році в оновленому складі засідання архітектурно-містобудівної ради. Про це повідомили у прес-службі Полтавської міськради. Так, під час засідання ознайомилися з новим складом ради та розглянули проект детального плану території, обмеженої вулицями Половки, Космічна, Гришкиним лісом та проїздами.
Замовником проекту детального плану виступило управління капітального будівництва міськвиконкому, а розробником — ПП «ТАМ Урбаністика».
Проект передбачає на території площею 10,95 га сформувати багатоквартирну житлову забудову з 30 житлових будинків (9 дев’ятиповерхових та 21 п’ятиповерхового) з вбудовано-прибудованими двоповерховими закладами громадського обслуговування, одноповерховим підземним паркінгом. Окрім цього проект передбачає будівництво автостоянки, майданчиків для ігор дітей, відпочинку дорослого населення, площинні-спортивні майданчики, контейнерний майданчик для сміттєзбірників, інженерні будівлі і споруди.
Дев’ятиповерхівки пропонується розташувати вздовж вул. Половки, а решту п’ятиповерхівок — ближче до Гришкиного лісу.
Раніше на цій території діяла військова частина, яка зберігала паливно-мастильні матеріали.
З заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту детального плану території відомо, що нерухомість, що залишилася на території бази, належить ТОВ «Смарт Руф». Власником товариства є Володимир Василів, а директором Дмитро Прохоренко. Останній у 2020 році балотувався до Полтавської міськради по списку «Європейської Солідарності».
Володимир Василів також є власником ТОВ «Ендейвер Юкрейн», великої нафтосервісної інжинірингової компанії з офісом у Супрунівці.
Експерти містобудівної ради висловили до проекту низку зауважень та пропозицій. Зокрема, експерти запропонували збільшили відстань між п’ятиповерхівками. Для цього, можливо, слід інакше сформувати групи будинків.
Проект є «сирим», тому після врахування зауважень експертів проектанти, можливо, ще раз винесуть план території на розгляд містобудівної ради. Також доповнений проект у майбутньому має пройти через процедуру громадських обговорень.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»