Авторизация

Вісті з Полтави - Сесія Полтавської міськради «під ялинку»: чи зможе опозиція відсторонити мера Мамая

Вісті з Полтави - Сесія Полтавської міськради «під ялинку»: чи зможе опозиція відсторонити мера Мамая

Триває збір підписів опозиційних депутатів, які на вимогу ветеранів АТО хочуть висловити недовіру міському голові Олександру Мамаю. Це фабула, а далі сценарії можуть розгалужуватись за різними сценаріями. Спробуємо їх проаналізувати


У п’ятницю, 10 грудня, на вимогу ветеранів АТО, опозиційні депутати почали збирати підписи за проведення 31 грудня позачергової сесії Полтавської міськради, на якій буде винесено єдине питання — про висловлення недовіри міському голові Олександру Мамаю.



Рекогносцирування опозиції перед битвою



За нашою інформацією, ініціювати засідання з таким порядком денним готові фракції партій «Слуга народу», «Рідне місто», «Свободи» і 2 депутати, обрані від ОПЗЖ. Якщо до них у повному складі приєднається фракція «Європейська Солідарність», то опозиція матиме 25 «багнетів». Цього недостатньо для висловлення недовіри (28 голосів), однак може заблокувати роботу міської ради.



Голова фракції «ЄС» та секретар міськради Андрій Карпов також хоче ініціювати позачергову сесію на 31 грудня, однак із порядком денним, де міський голова має дати політичний звіт. Такий формат, звичайно, може свідчити про те, що Карпов не хоче радикалізувати ситуацію до стану виходу з коаліції з Мамаєм. Днями центральне керівництво «ЄС», зокрема Олег Синютка та Ніна Южаніна, завітають до Полтави, щоб саме максимально прояснити ситуацію і, можливо, вийти з коаліції з міським головою.



Опозиція налаштована на сценарій «Початок кінця Олександра Мамая». Базовий сценарій: ми демонструємо нову більшість і чекаємо на інші фракції, щоб повністю переформатувати владу у місті.



Можливо, вже у понеділок стане відомо, чи зібрала опозиція необхідні 14 депутатів для ініціювання позачергової сесії. Якщо цю ініціативу проігнорують міський голова та секретар міськради, то через 14 днів після подання опозиція сама призначить головуючого на засіданні і сама проведе сесію міськради.



Позиція міського голови та партнерів



Отримавши відчутного удару від ветеранських організацій, які відреагували на заяви Олександра Мамая про «братовбивчу війну» на Сході України, міський голова запросив їх до діалогу. На своїй сторінці у Facebook він виклав наступний текст:



— Дорогі земляки! Ветерани, представники ГС «Координаційної ради громадських організацій учасників АТО»! Ми з вами — єдина громада Полтави, єдина родина. Я, як міський голова, несу персональну відповідальність за порядок у нашій громаді, за те, щоб інтереси і права всіх полтавців були захищені.



Шлях до порядку — це діалог між нами, а не протистояння, яке вигідне політикам. Чи повинні ставати між нами політики-посередники, та ще із Києва? Звичайно, Ні! Чи можна допустити, аби Полтава стала рингом, де змагаються популісти за голоси і душі людей? Ні! Чи зможемо ми не допустити хаосу у такий важкий час для України та нашої громади? Так, зможемо. І не допустимо.



І тільки через діалог. Маю повне моральне право подати вам руку для співпраці.



Пропоную продовжити конструктивну співпрацю, без гасел і прапорів, без політики і політиків. У нас є багато спільних ідей та планів, які ми маємо обговорити по діловому та конструктивно, і втілити в життя.



Завжди був з вами, підтримував вас. Тому і сьогодні моє ставлення до вас не змінилося. Попереду у нас з вами ще багато добрих та корисних справ, які ми зробимо разом! Я готовий до зустрічі та діалогу разом з Вами в зручний для Вас час та зручному місці.






Можливо, міський голова спробує заспокоїти ветеранів пропозицією самостійно визначити голову новоствореного Центру учасників бойових дій, а також пообіцяти вирішити інші нагальні проблеми. Як і запропонований Андрієм Карповим формат «політичного звіту», такий компроміс з АТОвцями зіграє на користь Олександра Мамая.



Якщо «ЄС» демонстративно заявить про коаліції зі «Слугою народу» та «Рідним містом», то тоді міський голова спробує відсидітись в обороні. Вірогідний алгоритм дій влади за такого сценарію — не проводити сесій, не підписувати рішень нової більшості і керувати тільки через рішення виконкому. У разі, якщо бюджету 2022 року не проголосують у грудні, вже прийняті міські програми фінансуватимуться за принципом 1/12 від показників 2021 року. Кістяк цієї оборони складатимуть фракції «За Майбутнє», «Партія простих людей Сергія Капліна» та «ОПЗЖ».



Облога може тривати до того часу, коли б якась з опозиційних фракцій не погодилась б взяти свій шматок відповідальності (бажано пов’язаний із чималим розподілом бюджетних коштів), і тоді Олександр Мамай замінить Карпова на когось іншого.



А поки можна спрогнозувати, що на тлі вітань та святкового настрою, у міській раді 31 грудня можуть зібратися по суті два засідання, а яким стане політичне похмілля 1 січня — покаже час.


Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?