Меценат, аграрій та підприємець Олександр Ващенко більше року є депутатом Полтавської обласної ради. Він представляє округ, що включає Опішнянську, Зіньківську, Диканську, Котелевську, Решетилівську громади та частину громад Полтавського району. Після річної депутатської діяльності Олександр Ващенко розповідає про перші здобутки роботи в окрузі.
Його основна діяльність спрямовується на розвиток та добробут громад округу, покращення економічної, соціальної, медичної, культурної, освітньої, інфраструктурної сфер та захист прав населення.
— Це моє перше депутатство, тому надважливо було не підвести людей, які віддали за мене свої голоси. Я представляю не себе, а своїх виборців та їхні інтереси. Перш за все, вивчив проблематику кожної громади округу. Разом з колегами по фракції проводив зустрічі з людьми, місцеві мешканці вказували нам вектор дій, — говорить Олександр Ващенко.
Тарифне питання — принципове для нього. Як депутат обласної ради у складі комісії з питань бюджету й управління майном спільно із колегами по фракції дотримується позиції щодо недопущення підвищення тарифів для населення. Про це не раз говорили на сесіях обласної та місцевих рад.
— Про це я заявляв 19 січня 2021 року і на сесії Опішнянської селищної ради, коли стало питання зростання тарифів на транспортування газу. Для виборців мого округу, які фактично живуть на газових родовищах, не зрозумілий принцип ціноутворення, що пропонують монополісти у сфері розподілу природного газу. Спільно із місцевими депутатами сформували звернення до президента, Кабміну, Верховної Ради та НКРЕКП з вимогою про негайне скасування рішення щодо завищених тарифів. Так нам вдалося зупинити здирництво, бо я розумію, що люди не повинні більшу частину своїх зарплат віддавати на оплату комунальних послуг.
Щоб знизити соціальну напругу і допомогти людям розібратися у тонкощах переукладання договорів з газопостачальником, Олександр Ващенко відкрив приймальню для громадян в Опішні.
— У цьому році початок опалювального сезону був стресовим для багатьох українців. І через зростання цін на газ, і через питання зміни газопостачальника. Новий пункт переукладання договорів з ГК «Нафтогаз Україна» став справжнім рятувальним жилетом у вирішенні «паперових» питань для багатьох мешканців громади. Кожному, хто звертається, допомагаємо змінити постачальника без зайвих турбот.
Важливою складовою депутатської роботи є також налагодження освітньої та наукової галузі в громадах.
— Позиція фракції «За майбутнє» щодо збереження закладів соціальної та освітньої сфери мені близька і зрозуміла. Тому, при обговоренні питання реорганізації «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей» Полтавської обласної ради, підтримав колег, які виступали за збереження навчального закладу в обласному центрі. Пізніше, коли загроза про закриття нависла над Кременчуцьким військовим ліцеєм, знову згодився із вимогами щодо недопущення руйнації успішних закладів заради чиїхось амбітних планів. Важливо розуміти, що держава та місцеві органи влади мають створювати умови для всебічного виховання та розвитку дітей, адже це наше майбутнє.
Відповідальність перед виборцями зобов’язує до виважених та швидких рішень.
— Я хочу аби люди відчували мою підтримку. Коли виникали нагальні питання, які потребували миттєвої реакції, ми спільно з колегами по фракції скликали позачергові сесії обласної ради. Це такі питання, як закриття навчальних закладів, знищення аптечної мережі від Полтавафарм, питання прозорого перерозподілу бюджету. Неодноразово доводилося особисто брати участь у сесіях місцевих рад, щоб завадити вчиняти протизаконні дії.
Ще одним пріоритетним напрямом роботи депутата є підтримка та розвиток відповідального підприємництва в громадах округу.
— Підприємства, які діють у громадах, повинні співпрацювати із владою і спільно дбати про добробут. Це моя позиція. Так ми гуртуємо людей навколо єдиної ідеї, а головна мета — розвиток екології, інфраструктури та добробуту. Я, як депутат, завжди готовий підтримати населення та йти на компроміси. Тому підприємства, засновником яких я є, завжди приходить на допомогу, коли ресурси громади не витримують навантаження, особливо у зимовий період.
Відкриття Центру підтримки громадян, допомога освітнім та реабілітаційним структурам, участь громад в регіональних цільових програмах, встановлення прийнятних тарифів, налагодження благоустрою територій, підтримка аграрного сектору, організація благодійних заходів для громад — це все вдалося реалізувати.
Олександр Ващенко є засновником власного благодійного фонду. Неодноразово організовував різноманітні конкурси та акції в громадах, запрошував на святкування творчі колективи, влаштовував свято морозива, Дні сіл в громадах, розігрував грошові сертифікати. Соціальні акції для певних категорій населення тривають протягом року. Так, фонд не забуває вітати земляків із Новим роком, Великоднем, 8 березня, Днем захисту дітей, Днем незалежності та ін.
Також благодійний фонд не раз виступав одним із головних спонсорів масштабних культурних та спортивних заходів — це «ОпішняСливаФест» та «Opishnya Trail».
Депутатський фонд для допомоги майже вичерпаний, бо проблем у людей не меншає: пожежі, аварії, хронічні захворювання, онкологія та інші, не менш складні, життєві випробування. Тому благодійний фонд Олександра Ващенка займається і адресною допомогою землякам, які її потребують.
У цьому році за сприяння фонду у лікарні в Опішні (ЦПМСД) встановили нові вікна, закупили медикаменти на суму в 40 тис. грн, побутові прилади для медичного персоналу, придбали спортивний та навчальний інвентар для закладів освіти, ліжко для дитини з ДЦП, закупили навчальні матеріали для Диканської учительської спільноти. За ініціативою Олександра Ващенка розробили дизайнерський проєкт реконструкції подвір’я Опішнянського опорного закладу освіти.
— Я щиро вірю в те, що роблю. Я бачу в очах людей розуміння та вдячність. Це стимулює працювати далі, аби створювати гідні умови для життя та сприяти розвитку наших громад. Адже могутня держава починається з успішних та прогресивних малих селищ, міст та містечок, — додає Олександр Ващенко.
Лідія ВЕРГУН