Дорогою до лазні Мамая можна врізатися в стовп, бо на вулиці Ювілейній підрядник «вкатав» електроопори в асфальт. Також стовпи розташовані посеред тротуарів на вулицях Петлюри й Великотирнівській.
Робітники завершили укладання асфальту на ділянці вулиці Ювілейної, що проходить від вулиці Юрія Тимошенка («Тарапуньки») до вулиці Світанкової. Крім укладення нового дорожнього полотна, підрядник встановив 15 стовпів освітлення. Роботи вартістю 4,5 млн грн виконувало ТОВ «Будівельник 2016», яке наразі отримало лише 677 тис. грн попередньої оплати.
Слід зауважити, що вулиця Ювілейна веде у напрямку маєтку родини міського голови Полтави Олександра Мамая. Раніше єдиним її призначенням був проїзд до гаражів. Тепер це ще й проїзд до лазні, яку будує родина міського голови в кінці вулиці Світанкової.
Якщо подивитися на оновлену вулицю Ювілейну, не треба бути будівельником, щоби зрозуміти, що з нею щось не так. Електроопори стоять не з боку, а прямо на проїжджій частині. Таке розташування небезпечне і провокує аварійну ситуацію — особливо, якщо дорогою їхатимуть два автомобілі у протилежному напрямку. Водій може запросто врізатися в стовп.
Важко зрозуміти, для чого підрядник залишив стовпи посеред дороги. Можливо, «Полтаваобленерго» вчасно не надало дозволу перенесення опор, або підрядник порахував, що це зайві витрати. Враховуючи, що керівник «Будівельник 2016» Григорій Хачатурян є другом родини Олександра Мамая, він повинен був мати додаткову мотивацію гарно зробити дорогу.
Але Ювілейна — не єдина вулиця у Полтаві, де використали подібний інженерний підхід. Так, на вулиці Великотирнівській в рамках поточного ремонту оновили тротуар, зробивши його майже вдвічі ширшим. Деінде на ньому зустрічаються електроопори, які буквально виростають посередині асфальту. Єдине, чим можна пояснити такий ремонт — це те, що опори під контактну мережу тролейбусів, важко перенести.
Також стовпи підіймаються із нового тротуару на вулиці Петлюри. Слід врахувати, що на вулицях Петлюри і Великотирнівській заплановані велодоріжки, і наявність стовпів серед дороги, ніяк не сприятиме комфортному руху.
Зауважимо, що на вулицях Петлюри і Ювілейній проектувальником є ФОП Роман Мягкохліб. За проект ремонту вулиці Петлюри він отримав 1,38 млн грн, Ювілейної — 239 тис. грн. Проект для вулиці Великотирнівської не виготовлявся, оскільки роботи були виконані в рамках поточного ремонту.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»