Авторизация

Вісті з Полтави - У Глобиному суд відправив до психлікарні чоловіка, який зґвалтував і вколотив 43-річну жінку на кладовищі

Вісті з Полтави - У Глобиному суд відправив до психлікарні чоловіка, який зґвалтував і вколотив 43-річну жінку на кладовищі

Леся Новокшонова

Судово-психіатрична експертиза встановила, що засуджений має вроджене недоумство — медики вирішили, що засуджений був позбавлений можливості контролювати свої дії в момент вчинення злочину


28 вересня Глобинський райсуд Полтавської області відправив у психіатричну лікарню 28-річного Олександра Шила, якого звинувачують у зґвалтуванні та вбивстві 43-річної знайомої. Медики діагностували у засудженого вроджене недоумство рівня помірної розумової відсталості зі значними порушеннями поведінки. Про це стало відомо із Єдиного державного реєстру судових рішень.



Публічно історія розгорнулася після того, як 19 лютого 2021 року прес-служба Нацполіції Полтавщини повідомила про розшук 43-річної Лесі Новокшонової. 16 лютого жінка вийшла з дому та не повернулася. 22 лютого правоохоронці повідомили, що тіло жінки знайшли на території закинутого цвинтаря. Тоді ж поліція затримала 28-річного підозрюваного у вбивстві.



Місцеві видання повідомляли про те, що підозрюваний — хворий чоловік, який раніше кидався на жінок. А 19 жовтня 2021 року прес-служба прокуратури Полтавщини повідомила про те, суд відправив обвинувачуваного у вбивстві та вже й у зґвалтуванні в психіатричну лікарню на примусове лікування.









Відповідно до матеріалів справи, адвокат обвинувачуваного та його матір в суді зазначали, що провина Олександра Шила не доведена. Він нібито не ґвалтував загиблу, у них були могли бути стосунки, бо жінка надсилала йому інтимні відео, а в ніч її зникнення вони разом купували презервативи. Про останній факт зазначила свідок — продавчиня у цілодобовому магазині.



Законний представник Шила в судовому засіданні також заявив: слідство не довело, що саме обвинувачений скоїв злочин. До вбивства та зґвалтування може бути причетний чоловік загиблої, оскільки його алібі не підтвердилося. Він говорив, що вранці 16 лютого перебував вдома, а його батько — що сина вранці вдома не було. Крім того, зі слів місцевих мешканців, того дня, близько 7-ї ранку, чоловік загиблої заходив до магазину та розповідав, що його дружину вбито.



Сам Олександр Шило провину не визнав і мав дві версії події. В першій він вказував, що 43-річну Лесю Новокшонову вбив його знайомий, а за іншою — жінку вбив її чоловік. Слідство з’ясувало, що знайомий Шила має алібі. Він тієї ночі стажувався на цукровому заводі — його фіксували камери відеоспостереження, а також він кожну годину телефонував оператору заводу.



Слідчі також встановили інше алібі чоловіка Новокшонової. За словами його батька, той вночі був вдома. Сам же чоловік загиблої в суді розповів, що в ніч з 15 на 16 лютого, близько 3:30 ранку, до них додому прийшов п’яний Шило, попросився зігрітися. Чоловік не хотів його впускати, але дружина пожаліла гостя. Близько 5-ї ранку Леся Новокшонова разом з обвинуваченим пішла до нього додому, щоб взяти номер телефону напарника, з яким Шило збирався пиляти дерево. А десь о 06:40 повернувся Шило та сказав, що Лесю побив його знайомий і вона знаходиться вдома у Шила.



Але чоловік загиблої пояснив, що не звернув на це уваги, бо Шило постійно щось вигадував. Далі чоловік купив цигарки в магазині та пішов на роботу, де був до 18-ї години. Коли ввечері повернувся додому та з’ясував, що дружина не поверталася, почали пошуки.



Суд врахував всі вищезазначені обставини, а також акт судово-психіатричного експерта, де зазначається, що Олександр Шило має ознаки вродженого недоумства рівня помірної розумової відсталості зі значними порушеннями поведінки. Шило також виявляв їх в період вчинення злочину. Ступінь недоумства є таким, що позбавляв та позбавляє обвинувачуваного здатності усвідомлювати свої дії та керувати ними. Експерт встановив, що Шило потребує примусової госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги з суворим наглядом та примусового лікування.



Тож суддя Алла Олефір задовольнила прокурора та відправила Олександра Шила на примусове лікування до психіатричної лікарні. Ухвалу може бути оскаржено протягом 30 днів з дня її проголошення до Полтавського апеляційного суду через Глобинський районний суд Полтавської області.


Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?