3 мільйони євро грантів на ремонти й оновлення обладнання і техніки отримають два професійних училища та ліцей на Полтавщині від Німецького банку
3 серпня, Український Фонд соцінвестицій, Полтавська ОДА та ПТУ № 44 у Миргороді, училище № 7 у Кременчуці й аграрний ліцей у Решетилівці підписали меморандуми задля модернізації інфраструктури у цих освітніх закладах. Відповідно до них, загалом навчальні заклади отримають 3 мільйони євро на ремонти й оновлення обладнання. Про це повідомила прес-служба Полтавської ОДА.
Кошти надає Європейський Союз — через Німецький держбанк розвитку KfW, в рамках грантової Програми ЄС «EU4Skills: кращі навички для сучасної України». Училища отримують фінансування через проект «EU4Skills: Модернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні», який є компонентом програми.
Відповідно до підписаного меморандуму, професійно-технічне училище № 44 м. Миргород отримає 950 тисяч євро. За цю суму проведуть ремонт і придбають обладнання: оновлять й облаштують технікою навчальні лабораторії закладу за професіями «Авторемонтник» та «Електромеханік з ремонту та обслуговування електронної медичної апаратури».
Вище професійне училище № 7 м. Кременчука отримає 1 млн євро на ремонт і закупівлю обладнання: оновлення верстатного парку токарної та фрезерної майстерень, а також верстатів з числового програмного керування. Також планують оновити матеріально-технічне забезпечення кабінету-лабораторії операторів верстатів з програмним керуванням та верстатників широкого профілю.
Решетилівський професійний аграрний ліцей ім. І.Г. Боровенського отримає 800 тисяч євро на закупівлю сільськогосподарської техніки та обладнання для навчання студентів за професією: «Майстер з експлуатації, ремонту та обслуговування сільськогосподарської техніки».
Довідково. Проект «EU4Skills: Модернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні» є частиною Програми «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» (Компонент 3) та спрямований на оновлення й модернізацію обладнання та інфраструктури закладів професійно-технічної освіти в Україні. Мета проекту — створити сучасну інфраструктуру системи професійно-технічної освіти, яка сприятиме підвищенню її привабливості для молоді. Проект має закласти основу для ефективної освіти, яка відповідатиме потребам ринку праці, надасть учням навички, необхідні роботодавцям. Від імені Німецького державного банку розвитку KfW Проєкт реалізує Міністерство освіти і науки України та Український Фонд соціальних інвестицій.
Остаточний відбір закладів профтехосвіти, які беруть участь у проекті, був здійснений на основі проведеного Українським Фондом соціальних інвестицій технічного обстеження закладів, рівня впливу інвестицій на їх діяльність, а також на основі їх поточних потреб.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»