В селі Яхники Лохвицької територіальної громади пройшов тренінг з надання першої домедичної допомоги. Організувало його Представництво «Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед», що входить до газовидобувної групи Smart Energy та вже не одне десятиліття видобуває вуглеводні на території громади.
Участь у заході, крім працівників підприємства, на запрошення компанії взяли й місцеві рятувальники та представники загальноосвітньої школи Яхників. На підприємстві переконані: дуже важливо вкладатися у знання та вміння, що рятують життя, та сприяти їх поширенню в суспільстві.
На тренінг із надання домедичної допомоги до клубу Яхників Лохвицької територіальної громади прийшло близько 20 людей. Більшість із них — працівники Представництва «Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед». Подібні заходи на підприємстві проходять регулярно. Адже зацікавлені в тому, щоб постійно підвищувати рівень знань у колективі, а значить і рівень безпеки життя.
— Ми вважаємо, що люди повинні мати навички першої медичної допомоги і використовувати їх, якщо трапився нещасний випадок. Ми дбаємо про своїх працівників і хотіли б, щоб і яхниківська громада долучалась до навчання, — говорить начальник відділу охорони праці, навколишнього середовища та цивільного захисту Представництва «Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед» Олександр Паливода.
Тож, крім працівників компанії, на запрошення Представництва тренінг відвідали і місцеві рятувальники та медична працівниця Яхниківської школи. Знання та навички цих фахівців в області надання першої допомоги особливо важливі, адже від них залежить не одне життя.
Проводили захід інструктори з Центру спеціальної підготовки з Києва. Учасників навчали, як діяти в ситуації, коли людині зле. Зокрема, як оглядати місце події щодо ризиків, перевіряти стан свідомості потерпілого та природних реакцій, проводити серцево-легеневу реанімацію, допомагати при травмах, зупиняти кровотечі тощо.
— Це ті знання і навички, які необхідні кожному громадянину, який навчається, працює, живе в соціумі. Вони знадобляться не тільки на робочих місцях, а й удома. Адже неприємна ситуація може чекати, на жаль, і на рідних та близьких, — наголошує інструктор-викладач Центру спеціальної підготовки Віктор Плотніков.
Учасники заходу не приховують позитивних вражень від побаченого. Кажуть: медицина, як і інші галузі, розвивається і змінюється. Тому і знання, як діяти до приїзду медиків, аби врятувати людині здоров’я та життя, постійно треба оновлювати.
— Дуже багато нового я тут почула і побачила. Наприклад, штучне дихання: раніше нас учили, що робити його потрібно «через ганчірку», але все змінюється. Зараз для цього використовують спеціальний клапан. Я задоволена і не жалкую, що сюди прийшла. Мені цікаво, — ділиться враженнями медпрацівниця Яхниківської ЗОШ Таїсія Усенко.
Газовидобувники переконують, що такі заходи планують проводити регулярно і надалі. Адже аналогічні та інші заняття, пов’язані з безпекою людського життя, вже підтвердили свою популярність серед працівників полтавського підприємства та інших компаній групи Smart Energy. Тож група працює над поширенням корисних знань і в місцевих громадах, запрошуючи їх представників до спільного навчання.
Тарас ПОХИЛЬКО