Ревіталізація надасть колишній промисловій території новий подих, але потрібно вирішити проблеми із водовідведенням, безпекою дітей та парковкою автомобілів
29 липня у приміщенні Полтавської міськради відбулося засідання архітектурно-містобудівна ради, яке провів начальник управління з питань містобудування та архітектури, головний архітектор міста Микола Шевельов.
Окрім питання внесення змін до плану зонування території міста Полтава (ці зміни є калькою з генплану Полтави у редакції жовтня 2020 року) учасники засідання розглянули проект детального плану територій, обмеженої вулицями Зіньківською, Новозіньківською, площею Павленківською та проїздами. Мова йде про забудову території Полтавського турбомеханічного заводу, де «Полтавтрансбуд» вже розпочав створення житлового комплексу «City Park».
Обговорення на архітектурно-містобудівній раді — це перший крок на шляху погодження детального плану, дозвіл на розробку якого депутати Полтавської міськради надали у лютому.
Свою компетентну думку щодо проекту висловив член архітектурно-містобудівної ради, заслужений архітектор України, доктор архітектури, професор, член Національної спілки архітекторів України Вадім Вадімов.
— У грудні 2018 року Полтава отримала Концепцію інтегрованого розвитку міста, яка, зокрема, передбачає ревіталізацію промислових територій, які вже не дають економічного ефекту. Площа міста — 10381 га, із них під промисловість зайнято 18%.
Ревіталізація має надати новий подих цим територіям, наприклад, як це сталося на прикладі колишнього фарфорового заводу, де зараз працює магазин мережі «АТБ», повертається економічне життя загалом.
Турбомеханічний завод уже розпочав перенесення своїх потужностей на Затуринський промвузол. Вільна територія буде забудовуватись багатоповерхівками із соціальною інфраструктурою. Це плюси.
А мінуси, або ризики, полягають у тому, що поки ми не побачили вирішення проблеми із безпекою дітей, адже там буде інтенсивний автомобільний рух, а також не вирішена вимога, щоб автомобілі взагалі не паркувалися в межах житлового комплексу. Поки немає пакетного рішення щодо постачання тепло- та електроенергії, водопостачання та водовідведення. Особливо непокоїть останній пункт.
Зрозуміло, що нинішні мережі не витримають додаткового навантаження. Наскільки мені відомо, водоканал вже надав забудовнику техумови, вони у взаємодії реалізовують поетапне вирішення проблеми, однак поки графічних матеріалів нам не надали.
Інша вимога — будівництво нового дитячого садка. Забудовник обіцяє збудувати його північніше від нинішньої амбулаторії. Ми підтримали проект із нашими зауваженнями. На черзі — громадські обговорення.
Нагадаємо, компанія «Полтавтрансбуд» четвертий рік послідовно забудовує територію заводу. Будівельники вже звели три 10-поверхівки на Павленківській площі, дві з яких уже здані в експлуатацію.
Минулого року розпочався демонтаж складу готової продукції, ливарного та малярного цехів, що знаходяться ближче до військової частини.
Протягом весни-літа був повністю демонтований колишній корпус ПТМЗ, у якому розміщувався ринок «Київський» та який згорів у 2019 році. Будівництво багатоповерхівки на його місці планують розпочати у серпні.
У липні компанія «Полтавтрансбуд» показала чергову версію концепту будівництва житлового комплексу «City Park» на території турбомеханічного заводу.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»