Амбулаторії замість офісу «Рідного міста» поки не буде — суд відмовився розривати договір оренди
Господарський суд Полтавської області не задовольнив позов Управління майном комунальної власності міста, яке вимагало розірвати договір оренди приміщення у центрі Полтави, де розміщується офіс партії «Рідне місто». 15 червня суддя Олена Ореховська відмовила у задоволенні позовних вимог. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень.
Мова йде про офіс, площею 384,6 м², на першому поверсі будівлі на вул. Дмитра Коряка, 5. З кінця 2018 року його орендує пов’язане з «Рідним містом» ГО «Фонд підтримки місцевих ініціатив Полтавщини», яке здає його в суборенду партії та ГО «Рідне місто», а також — «Ощадбанку».
З поверненням на посаду міського голови Олександра Мамая змінився і розподіл сил, за яким «РМ» наразі перебуває в опозиції. А у березні цього року Мамай анонсував, що хоче облаштувати у приміщенні нову амбулаторію.
Виявилося, що вже на момент анонсу, захищаючи інтереси міськради, які змінилися разом зі зміною партій, управління майном подало позов на «Фонд підтримки місцевих ініціатив Полтавщини». Місто вимагало розірвати договір оренди та повернути з користування приміщення на вул. Дмитра Коряка, 5.
Підставами для цього ніби було те, що громадська організація невчасно вносила орендну плату й не переоформила страховку. Також Полтава почала потребувати додаткового приміщення для медзакладу під час пандемії коронавірусу. Управління майном відправило орендарю листа з пропозицією передчасно розірвати договір, який діє до кінця 2028 року. Той відповів, що підстави для цього відсутні.
І мав рацію. Коли суд почав перевіряти документи, то виявилося, що аргументи недостатньо ґрунтовні або взагалі не відповідають дійсності.
По-перше, станом на березень — коли подавався позов — «Фонд підтримки місцевих ініціатив Полтавщини» не мав боргу по оренді. Сама ГО не заперечувала, що прострочувала платежі, але врешті вносила необхідні суми.
По-друге, насправді орендар уклав договір страхування — із ПрАТ «Українська пожежно-страхова компанія», хоча і не повідомив про це орендодавцю. Втім, за умовами оренди, він і не зобов’язаний був цього робити. Актуальне страхування діє з січня 2021 року.
По-третє, потреба у додаткових приміщеннях під медичні цілі не може бути єдиною підставою для розірвання договору через суд. КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3» Полтавської міськради дійсно відправило міськраді листа, у якому вказало, що «потребує додаткових приміщень для вирішення проблеми попередження поширення коронавірусної інфекції на території міста, епідеміологічного нагляду, лікування пацієнтів хворих на СОVID-19, початку вакцинальної компанії від СОVID-19 на базі Центрів ПМСД міста». Та на основі цього документу суд припинити оренду не може.
Таким чином, суддя Олена Ореховська не знайшла жодних підстав для розірвання договору оренди між Управлінням майном комунальної власності Полтави та ГО «Фонд підтримки місцевих ініціатив Полтавщини». Оскаржити це рішення місто може до кінця цього тижня.
Нагадаємо, що вартість оренди приміщення на вул. Дмитра Коряка, 5, у 2019 році складала 41,7 грн/м², тобто по 16 тис. грн на місяць. У 2020-му ціна підвищилася до 43,5 грн/м², а у 2021-му — до 53,9 грн/м². На сьогодні, «Фонд підтримки місцевих ініціатив Полтавщини» сплачує за оренду по 20,7 тис. грн на місяць.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»