Впродовж липня-січня у Полтаві мають відреставрувати залу урочистостей і вестибюль Краєзнавчого музею — роботи оцінили у 84 млн грн
23 липня Департамент будівництва, МіА та ЖКГ Полтавської ОДА уклав договір на реставрацію двох приміщень Краєзнавчого музею: зали урочистостей та вестибюлю. Роботи виконуватиме ТОВ «Марк Строй» — за 83,9 млн грн. Про це «Полтавщині» стало відомо з порталу Prozorro.
Нагадаємо, область подала проект реставрації зали урочистостей у Краєзнавчому музеї ім. Василя Кричевського на конкурс Мінрегіону, аби отримати фінансування від ДФРР. Взимку минулого року він отримав найвищі оцінки комісії серед полтавських проектів, але далі справа не пішла — музей зняли з конкурсу. Область розраховувала на фінансування від державного фонду у сумі 60 млн грн, але станом на липень 2021 року є лише 1,8 млн грн з обласного бюджету.
Цієї зими, на замовлення Департаменту будівництва, була оновлена проектно-кошторисна документація для ІІІ черги реставрації Полтавського краєзнавчого музею ім. В.Кричевського на вул. Конституції, 2 (І пусковий комплекс — вестибюль, зал урочистостей). Коригування виконав ФОП Олександр Сопільняк — за 1 млн грн. У червні замовник оголосив тендер і на саму реставрацію — з очікуваною вартістю 88,9 млн грн.
На конкурс заявилися дві компанії з наступними пропозиціями:
«Компанія Позитив» виставила на 200 грн нижчу ціну, однак запропонувала менший строк відтермінування оплати, а тому договір не отримала. Натомість контракт уклали із «Марк Строй» — постійним підрядником області, який уже має від Департаменту будівництва замовлень на майже 700 млн грн.
За умовами нового договору, ТОВ «Марк Строй» має провести обережне очищення поверхонь, відновити ліпнину, оздоблення під «дерево» та мармурові поверхні, відреставрувати картини та настінні розписи, замінити вікна з реставрацією вітражів, дверей, огородження балкону, замінити паркет, поставити меблі, відремонтувати водопостачання, каналізацію, станцію газового пожежогасіння, замінити елементи системи опалення і вентиляції, системи кондиціонування, системи освітлення, влаштувати систему звукофікації та синхронного перекладу тощо.
Закінчити роботи підрядник має до 13 січня 2022 року, а після — надати 10 років гарантії. Втім, враховуючи незначне фінансування, реставрація може затягнутися на значно довший термін.
За оцінками Полтавської ОДА, ремонтні роботи дозволять зробити споруду доступною для маломобільних груп населення, збільшити на 55% кількість відвідувачів, залучити інвесторів, збільшити на 68% надходження до спецфонду музейного закладу, створити багатофункціональний музейний комплекс із технічним забезпеченням на рівні міжнародних стандартів, сформувати простір для проведення виставкових та мистецьких проектів.
У майбутньому також передбачається повна реекспозиція залів, зокрема — зали № 16. Ці роботи є частиною загального проекту з реставрації музею, яку планують провести впродовж наступних двох років. Після реставрації у приміщення музею планують проводити костюмовані театралізовані екскурсії, першу з яких буде присвячено тематиці родини Кочубеїв.
Нагадаємо, у квітні минулого року Департамент будівництва, МіА та ЖКГ замовив також ще один проект реставрації приміщень краєзнавчого музею, зокрема санвузлів, під потреби людей з інвалідністю за 127,8 тис. грн. Розробка мала передбачати встановлення підйомників. Однак цей проект досі не оприлюднили, а саму реставрацію так і не замовили. На останній сесії облради депутати передбачили на виконання робіт майже 4,7 млн грн.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»