Керівник комунального підприємства повідомила, що на підприємстві вже ніхто не працює, а у неї сьогодні останній робочий день. Після цього, в принципі, обговорювати тему ліквідації комунального БТІ вже не було сенсу
На сьогоднішній 5-й сесії Полтавської міськради депутати з другої спроби прийняли рішення «Про ліквідацію КП «Полтавське міське бюро технічної інвентаризації» Полтавської міськради», яке розташоване на вул. Сапіго, 6.
Директорка КП «ПМ БТІ» Марина Москалюк пояснила, що підприємству важко виживати через ризик конкуренції та коронавірусну кризу. Всі працівники підприємства звільнилися, а у неї сьогодні останній робочий день.
Окрім цього вона повідомила, що з 1 серпня буде введена електронна система, куди вноситиметься будь-який технічний паспорт. Витяг з відповідного реєстру зможе робити будь-яка ліцензована компанія. Архів же БТІ, який накопичений протягом 8 років роботи, перейде на баланс управління майном виконкому.
Марина Москалюк також повідомила, що підприємство наразі немає збитків і до цього часу справно виплачувало зарплату — в середньому 8000 грн.
Олександр Мамай взяв слово і сказав, що давно пропонував критикам рішення про ліквідацію підприємства знайти іншу людину та персонал, які б погодилися працювати в умовах збитковості підприємства.
Секретар міськради Андрій Карпов висловився більш лаконічно:
— Якщо кобила вмерла, з неї потрібно злізти.
За ліквідацію підприємства було подано 22 голоси (з-поміж 23 присутніх депутатів та міського голови).
Зробимо репліку в сторону. Якщо кожен керівник КП, у разі виникнення дискусії про необхідність ліквідації підприємства, буде просто говорити «Усі вже звільнилися», то можна не витрачати час депутатів на безплідні обговорення.
Нагадаємо, згідно із публічною фінансовою звітністю КП «ПМ БТІ» за 2020 рік, воно отримало дохід у сумі 1 млн 380 тис. грн. Збиток склав 255 тис. грн. Активи підприємства оцінюються в 407 тис. грн.
КП «Полтавське міське бюро технічної інвентаризації» було створено у 2012 році. Його незмінною директоркою була Марина Москалюк.
Комунальне БТІ пропонувало послуги з технічної інвентаризації нерухомості, виготовлення технічних паспортів та оцінки об’єктів нерухомого майна, надавало допомогу з легалізації самочинного будівництва та проводило технічний огляд об’єктів на відповідність державним стандартам і будівельним нормам. Підприємство виконувало замовлення та надавало консультації не тільки на території Полтави та Полтавської області, але й по всій Україні.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»