У міській фракції «Слуга народу» змінилося керівництво. Перемогу отримала група опозиційно налаштована до Олександра Мамая
16 липня пройшли збори фракції «Слуга народу» у Полтавській міськраді. На них депутати заслухали звіт голови фракції Антона Ярмолюка. Зять керівника компанії «Автотранс» отримав цю посаду в січні, коли новообрані депутати формували фракції. Тоді очікувана кандидатура Сергія Іващенка отримала лише 4 голоси, а Антона Ярмолюк отримав 5. Таким чином у фракції відбувся розкол.
На нових зборах фракції Антону Ярмолюку пояснили, що за час своєї роботи він не зміг консолідувати партійців, а також недостатньо досвідчений депутат. Тому вирішили його замінити. На посаду нового керівника фракції запропонували Юрія Бражника.
«За» цю пропозицію проголосували: Вадим Ямщиков, Катерина Бабіч, Юрій Бражник, Сергій Іващенко, Світлана Нестуля. «Утрималися»: Антон Ярмолюк, Євгенія Янко. «Проти» проголосувала Марина Пілатова.
На посаду заступника фракції висунули кандидатуру Вадима Ямщикова. «Утрималися» Антон Ярмолюк, Євгенія Янко, Марина Пілатова, Сергій Марюхненко, решта проголосували «за».
За неофіційними джерелами є інша причина зміни керівництво фракції «Слуга народу», ніж просто невдала робота Антона Ярмолюка.
На минулу сесію міськради, 18 червня, не прийшла фракція «Рідне місто». Свою відсутність депутати пояснили тим, що не хочуть брати участь у «беззаконні міського голови». Були домовленості очільника партії «РМ» Олександра Удовіченка із головою обласної організації партії «Слуга народу» Олександром Трухіним, що їх депутати також не підуть на сесію. Всередині фракції виникла суперечка — хтось хотів підтримати протест, інші депутати сказали, що хочуть прийти на сесію. Зрештою фракція погодилася піти у повному складі, щоби показати, що ніякого розколу немає. Після цього Трухін вирішив покарати «неслухняних» депутатів і ініціював заміну голови фракції з Антона Ярмолюка на Юрія Бражника.
Іншою неофіційно причиною є те, що у міського голови Олександра Мамая склалися робочі відносини з головою Полтавської ОДА Олегом Синєгубовим. Вони дійшли певних домовленостей з низки питань. Так, на розгляд депутатів винесли питання щодо передачі на баланс області згорілої будівлі кінотеатру ім. Котляревського та будинку колишньої школи художнього мистецтва. Очільники міста та області знайшли спільну мову щодо виділення землі під Палац спорту, Льодовий палац. Велися переговори й що до реставрації Кадетського корпусу. А Олександр Трухін хоче, щоби депутати «Слуги народу» були в жорсткій опозиції до Олександра Мамая, тому і пішов на заміну голови фракції. Фактично Олександр Трухін іде на конфлікт з Олегом Синєгубовим.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»