Після перевірки Держпродспоживслужби Глобинський м’ясокомбінат спалив 4 тонни свіжини, ковбас, фаршу і курячих тушок на півмільйона гривень
12 липня на території Глобинського м’ясокомбінату отруїлися невідомою речовиною 16 працівників. На другому поверсі цеху напівфабрикатів робітники виконували будівельні роботи по нанесенню бетонного покриття зі зміцненим верхнім шаром (тюнінг). 14 потерпілих госпіталізували до лікарні. Як повідомили у компанії, наразі всі вони здорові, 14 липня їх виписали з лікарні й сьогодні вони перебувають на робочих місцях.
Наступного дня після отруєння спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області виїхали на перевірку цеху, який розташований на першому поверсі. Спочатку фахівці ухвалили рішення про припинення обігу м’ясних продуктів у цеху напівфабрикатів, а потім про вилучення з обігу продукції вагою 4 тонни.
З приводу такого рішення у юридичному відділі ТОВ «Глобинський м’ясокомбінат» повідомили:
— Держпродспоживслужба прийняла таке рішення і підприємство, аби не викликати стурбованості у споживачів продукції, у клієнтів і контрагентів, аби уникнути будь-яких перекручувань фактів, вирішило знищити всю продукцію вироблено в цю зміну. М’ясо було чисте, з ним все гаразд, продукція відповідає всім нормам. Стан в цехах також відповідає всім санітарним і технічним нормам. Продукти були нормальні та придатні для споживання. Щоб заспокоїти всіх учасників ринку і споживачів, ми його утилізували.
М’ясо спалять у спеціальних цехах, де утилізують біологічні відходи. Судячи із фотографій Держпродспоживслужби, спалять свіжину, ковбаси, фарш і курячі тушки.
Хоча немає жодних підтверджень, що невідома речовина пройшла через бетонне перекриття і потрапила в м’ясний цех, компанія б все одно його утилізувала, оскільки м’ясо — це продукт, який швидко псується, і поки Держпродспоживслужба проводила перевірку, воно б уже було не придатне для продажу в магазинах.
«Глобинський м’ясокомбінат» отримав збитки приблизно на півмільйона гривень. В компанії говорять, що збитки — це другорядне питання. Перше — це здоров’я працівників і споживачі продукції.
Наданий час тривають слідчі дії й пошук джерела забруднення. Зразки матеріалів, яким вкрита бетонна підлога, надіслали в лабораторію. Наразі чекають на висновки експертиз. Підрядник, який проводив роботу, надав сертифікати на вказану продукцію.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»