Автор петиції вважає, що незабаром місто буде оточене кладовищами. Тому він пропонує вирішити проблему будівництвом крематорію
На сайті Полтавської міськради розпочався збір підписів під петицією «Будівництво крематорію у Полтаві». Її автор — екоактивіст Сергій Антоненко — пропонує шляхом будівництва крематорію вирішити проблему нових місць під кладовища.
«У Полтаві наразі актуальне питання щодо поховання. Місць на кладовищах не вистачає і з кожним роком питання вільних місць для поховань буде все більш актуальнішим. Зокрема, у Полтаві планують виділити землю для ще одного кладовища. Новий цвинтар може з’явитися на ділянці біля Половчанського провулку неподалік Супрунівки, якщо депутати міської ради проголосують за це. Якщо це питання не підтримають зараз то в будь якому разі до питання створення нових кладовищ будуть повертатися в майбутньому.
Території існуючих кладовищ перебувають в незадовільному стані, значно впливають на екологію регіону, та потребують великих коштів на їх утримання. Через це з роками Полтава може опинитись оточена кладовищами. Землі виділенні під кладовища набагато років виводяться з господарської діяльності міста! В той же час місто даремно спалює блакитне паливо на монументах «Вічний вогонь»! В Полтаві вкрай необхідно будівництво сучасного крематорію.»
Нагадаємо, у червні керівник КП «Спецкомбінат ПРО» Денис Діхтярьов повідомив про нагальність створення нового міського кладовища у районі колишнього заводу ГРЛ:
— Кладовище на Розсошенцях заповнено на 95%. Кладовище на Затуриному — на 50%, але до нього далеко. Тому через 2 роки місто може залишитись без кладовищ. Розпочинати роботу щодо відкриття нового кладовища потрібно вже зараз — замовити розроблення детального плану території, щоб рухатись далі.
При цьому, за інформацією Діхтярьова, у Полтаві тільки 10% полтавців є прихильниками ідеї будівництва крематорія.
Через протести місцевих мешканців питання кладовища поки відклали. Однак Полтавський міський голова Олександр Мамай по суті підтвердив інформацію керівника Спецкомбінату — через 2-3 роки Полтава залишиться без кладовищ.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»