«Полтаватеплоенерго» оголосило новий тендер з реконструкції котельні на вул. Квітучій. За планом оновлена автоматизована котельня зі збільшеними потужностями розпочне у 2022 році опалювати весь 109-й мікрорайон — без залучення потужностей котельні на території ПТМЗ
9 липня КП «Полтаватеплоенерго» оголосило про проведення тендера з пошуку підрядної компанії, яка б виконала реконструкцію котельні на вул. Квітучій, 6-к. Про це «Полтавщині» стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro.
Відповідно до проекту реконструкції, загальна теплова потужність котельні збільшиться з 12,5 МВт до 20,8 МВт. Це дозволить під’єднати до мережі теплоенерго будинки мікрорайону у пров. Заячому, вул. Зіньківській та вул. Ракова, які досі опалює котельня «Полтаватепло», що розташована на території Полтавського турбомеханічного заводу.
Загалом проект реконструкції, очікувана вартість якого наразі становить 33 млн 256 тис. грн, передбачає виконання наступних робіт:
Весь комплекс робіт підрядна компанія має виконати до кінця вересня 2022 року — тобто до початку опалювального сезону 2022/2023 років.
Нагадаємо, у 2019 році Полтавський турбомеханічний завод вирішив відмовитися від опалення будинків 109-го мікрорайону. Щоб не припиняти опалення 15 багатоповерхівок 109-го мікрорайону, які підключені до котельні на території ПТМЗ, тодішнє керівництво Полтави вирішило створити спільне з заводом підприємство «Полтаватепло» та дотувати його з бюджету. Опалення своїх будинків «Полтаватепло» розпочало з затримкою — лише у середині січня 2021 року. Відповідно до нещодавньої обіцянки міського голови Полтави, підприємство продовжить роботу до моменту завершення модернізації котельні на вул. Квітучій, яку наступного року частково профінансують з міського бюджету.
Щодо модернізації котельні на Квітучій, то розмови про неї тривають щонайменше з 2011 року. Найближче до початку робіт «Полтаватеплоенерго» наблизилося у 2020 році, коли через перемичку об’єднало мережі двох різних котелень та вперше оголосило тендер на модернізацію. Втім, тоді планам завадив карантин та відсутність коштів на фінансування проекту.
Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»