Октябрський райсуд змінив запобіжні заходи трьом з п’яти обвинувачених у замовному вбивстві тодішнього смотрящого за Кременчуком. Один із обвинувачених — смотрящий за Полтавським СІЗО, йому призначили заставу 227000 грн.
23 червня Октябрський районний суд переобрав міру запобіжного заходу для чотирьох обвинувачених у вбивстві кримінального авторитета «Кирпича», який до загибелі був смотрящим за Кременчуком. Суддівська колегія у складі головуючої Тетяни Січиокно та суддів спікерів Анатолія Савченка та Віталія Микитенка. відпустили двох обвинувачених під заставу, ще одного — під нічний домашній арешт, четвертого залишили в СІЗО. Один із тих, хто може вийти під заставу — це смотрящий за Полтавським СІЗО Іван Шершак.
Нагадаємо, що у липні 2016 року п’ятеро обвинувачених організували та скоїли замовне вбивство 37-річного Дениса Горпинки — кримінального авторитета «Кирпича», який на той момент був смотрящим за Кременчуком. Вогнепальне поранення чоловік отримав біля супермаркету на вул. Миру в Горішніх Плавнях, від якого помер в кареті швидкої.
Наступного дня після нападу правоохоронці затримали трьох підозрюваних, а згодом ще двох — зокрема й кілера. Четверо із затриманих — вихідці з Донецької області, ще один — уродженець Тірасполя (Молдова):
Тодорюк Анатолій Миколайович — мешканець м.Мирноград (Димитров) Донецької області, народився в Чернівцях, одружений, ніде не працює, раніше тричі судимий. Його обвинувачують у замаху на вбивство двох або більше осіб, організації злочинів та керуванні їх підготовкою, вчиненні злочину злочинною організацією, нанесення тяжких тілесних ушкоджень, вимаганні та незаконному зберіганні зброї та боєприпасів (ч.2 ст.15, п.1 ч.2 ст.115, ч.3 ст.27, ч.3 ст.28, п. п. 11,12 ч.2 ст.115, ч.3 ст.27, ч.3 ст.28, ч.1 ст.121, ч.4 ст.189, ч.1 ст.263 ККУ).
Шершак Іван Олександрович— уродженець Покровська (Красноармійська) Донецької області, одружений, ніде не працює, раніше двічі судимий за незаконне заволодіння транспортним засобом, а також за незаконне виготовлення, зберігання та збут наркотиків та прекурсорів, в особливо великих розмірах або організованою злочинною групою. Наразі його обвинувачують в організації злочинів та керуванні їх підготовкою, у вчиненні злочину злочинною організацією, у вбивстві на замовлення вчиненому групою осіб, у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень та вимаганні (ч.3 ст.27, ч.3 ст.28, п.п.11, 12 ч.2 ст115, ч.3 ст.27, ч.3 ст.28, ч.1 ст.121, ч.4 ст.189 ККУ).
Краснопольський Олександр Олександрович — уродженець Родинського Донецької області, одружений, ніде не працює, судимий у 2016 році за незаконне зберігання зброї. Наразі обвинувачується у вбивстві, вчиненому групою осіб, умисному нанесенні тяжких тілесних ушкодження, вимаганні та незаконному зберіганні зброї (ч.3 ст.28, п.п.11,12 ч.2 ст.115, ч.3 ст.28, ч.1 ст.121, ч.4 ст.189, ч.1 ст.263 ККУ).
Горбунов Віталій Олександрович — уродженець Тірасполя (Молдова), не одружений, не працює, двічі судимий за вживання наркотиків та крадіжки. Зараз обвинувачується в умисному вбивстві скоєному організованою групою, умисному нанесенні тяжких тілесних ушкоджень, зберіганні зброї та наркотиків, а також збут прекурсорів або їх зберігання в особливо великих розмірах (ч.3 ст.28, п.п.11,12 ч.2 ст.115, ч.3 ст.28, ч.1 ст.121, ч.1 ст.263, ч.1 ст.309, ч.1 ст.311 ККУ).
Колесник Сергій Володимирович — уродженець Мирнограда (Димитрова) Донецької області, не працює, не одружений, раніше тричі судимий за наркозлочини та грабіж. Наразі обвинувачується в умисному вбивстві організованою групою та у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень (ч.3 ст.28, п.п.11,12 ч.2 ст.115, ч.3 ст.28, ч.1 ст.121 ККУ).
У прес-службі Октябрського районного суду повідомили, що 23 червня обвинуваченому Віталію Горбунову суд продовжив запобіжний захід — тримання під вартою. Ще одного — Олександра Краснопольського суд відпустив під нічний домашній арешт. А Івану Шершаку та Сергію Колеснику також продовжили тримання під вартою, але вже із можливістю внесення застави по 227000 грн. Доля п’ятого обвинуваченого Анатолія Тодорюка поки не відома — в ухвалі від 23 червня зазначено лише четверо фігурантів.
Адвокат Григорій Фелоненко пояснив, що теоретично суд може застосувати заставу навіть при обвинуваченні чи підозрі у замовному вбивстві. Відповідно до ч. 4 ст. 183 КПК України зазначено, що суд має право не застосовувати заставу при підозрі чи обвинуваченні проти життя чи здоров‘я. Тобто суд має право не застосовувати заставу, але це не обов‘язок.
Слід зазначити, що обвинувачений Іван Шершак, який тепер може вийти під заставу, під час перебування в СІЗО отримав статус «смотрящого за зоною» — Полтавською установою виконання покарань № 23. 26 квітня 34-річному «смотрящему» та його 30-річному спільнику — «авторитету» — повідомили про підозру у поширенні злочинного впливу та вимаганні. Тоді ж у них вилучили наркотики, телефони й «общак» — кошти, які вони «вибивали» з в’язнів.
Пізніше з Єдиного державного реєстру судових рішень стало відомо, що окрім вимагання та поширення злочинного впливу (ч. 2 ст. 255-1 та ч. 2 ст. 189 ККУ), «смотрящого» підозрюють ще й у наркозлочині — ч.2 ст.307 ККУ. Також 26 квітня Октябрський райсуд Полтави ухвалив рішення про переведення Шершака до тимчасового слідчого ізолятора при Божковській виправній колонії № 16, щоб той не зміг впливати та погрожувати свідкам у справі, які знаходяться в СІЗО.
Відповідно до ухвали Октябрського районного суду від 25 червня, в рамках кримінального провадження щодо поширення злочинного впливу та вимагання, Івана Шершака все ж залишили під вартою. Відповідне клопотання до суду подавав слідчий, а суддя Алла Чуванова його задовольнила.
Анастасія НЕДОГОРСЬКА, «Полтавщина»