Авторизация

Вісті з Полтави - Полтавська облрада погодилася прийняти на свій баланс картодром «Лтава» — обіцяють фінансування з держбюджету


Вісті з Полтави - Полтавська облрада погодилася прийняти на свій баланс картодром «Лтава» — обіцяють фінансування з держбюджету

Картодром «Лтава» на вул. Комарова, 1 у Полтаві | Кадр з відео DreamCar.ua

Картодром «Лтава» на вулиці Комарова може перейти на баланс області та отримати з держбюджету кошти на ремонт даху й трибун та решти частин комплексу


Під час сесії Полтавської облради 6 липня депутати надали згоду на прийняття Спортивно-технічного комплексу «Лтава» у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області. Якщо відповідне рішення ухвалить міська рада, яка зараз володіє картодромом, об’єкт перейде на баланс облради.



Ініціатива зі зміни власника картодрому належить нардепу Костянтину Касаю.



— Я провів декілька розмов у Комітеті з питань бюджету. Заступник голови Комітету сидить біля мене — це пан Трухін. Є розуміння щодо того, щоби його відновити цілком — тобто зробити повну реконструкцію за рахунок державного бюджету. Наголошую — державного бюджету. Прошу, колеги, підтримайте звернення, а фінансування ми з колегами забезпечимо, — розповів під час засідання сесії Касай.



При цьому, на депутатській комісії помічник нардепа заявив, що питання узгоджене і в профільному міністерстві, а місто не проти передати об’єкт області:



— Були зустрічі з Комітетом Верховної Ради з питань спорту, з керівництвом Міністерства спорту, де ми отримали велику підтримку. І там головне, вони говорять: якщо обласна рада погодиться, ми вас підтримаємо. Міська рада також не проти того, щоб з себе зняти це. Для них воно, може, непідйомне. А оскільки це всеукраїнського масштабу, мені здається, не можна втратити цього моменту, щоби отримати отаку перлину. І знову Полтавщина буде славна не тільки своїми фольклорними традиціями, а й таким видом спорту. Покриття там у непоганому стані. Єдине, що збереглося — це траса. А взагалі там немає, де сидіти, відсутній дах, бокси. Міська рада вже зробила приблизний проект по тому, що треба зробити.



Як розповів директор СТК «Лтава» Віктор Черниш, комплекс був збудований у 1988 році. За своїми характеристиками, він досі вважається одним з найкращих на території України та СНД. Траса у 1050 метрів, з шириною полотна у 9 метрів і ширина стартової зони у 14 метрів, відповідає міжнародним стандартам. Досі кожного року на «Лтаві» проходять всеукраїнські змагання. Сезон починається у березні-квітні і триває до жовтня-листопада. Це Чемпіонат України, Кубки України, картинг, мотозмагання, автомобільні змагання тощо. За ініціативи автомобільної федерації України на базі СТК проводилися тренувальні збори водіїв «швидких» та мототренування поліцейських з усієї України.









Трибуни картодрому розраховані на 2500 глядачів. До того ж розміщення трибун таке, що під час змагань у другій половині дня глядачі перебувають у комфортній тіні й сонце не затуляє їм очі. Капітального ремонту картодром жодного разу не зазнавав. Першочергової уваги потребує саме глядацька частина. Хоча, за словами тренера автогонщика Юрія Яковенка в ефірі телеканалу «Прямий», є й інші проблеми. Зокрема, існуючої електромережі не вистачає на те, щоби накачати камери коліс автомобілів під час змагань, а також немає можливості нормально помити автомобілі чи прийняти душ після змагання.



— Там зруйновані трибуни і дах. Все це потихеньку «з’їжджає», бо пішло тріщинами. Усього ми маємо 18 боксів, розміром 6×6 метрів. У підтрибунних приміщеннях кабінети директора, інструкторська, кафе тощо, — пояснив Віктор Черниш.



У 2019 році гонщик та організатор автомобільних змагань Андрій Приходько подав на «Бюджет участі» проект реконструкції траси картодрому, який отримав найбільше голосів. За 1,5 млн грн він планував провести ремонт частини трибун і даху, але основна мета була — привернути увагу до проблеми спорткомплексу.



Це йому вдалося, адже до справи долучилася міська рада. За 472,8 тис. грн був виготовлений проект капремонту споруд СТК «Лтава», у якому було прораховане відновлення даху, трибуни та окремих частин підтрибунних приміщень. У квітні 2021 року управління капбудівництва оголосило тендер і на самі роботи — з очікуваною вартістю 4,7 млн грн. Менше, ніж за місяць, його скасували через нестачу коштів у бюджеті. Питання подальшого фінансування досі не вирішене.



«Підігріті» ідеєю Костянтина Касая, допомогти з відновленням вирішили депутати облради. На депутатській комісії з питань молодіжної політики, спорту та туризму Ірина Степаненко поділилися, що була вражена рівнем існуючої у Полтаві бази і тим, що місто нічого не робить.






Віктор Черниш розповів депутатам, що, за кошторисом проекту, за 5 млн грн планувалося замінити дах трибуни та 7 рядів глядацьких лав. Його слова фактично підтвердив і заступник голови облради Олексій Чепурко, який до 2021 року був заступником міського голови Полтави.



За словами Чепурка, проект, який є у міськради, розрахований лише на «латання дірок». І навіть його треба буде коригувати. Загалом же до питання треба підходити комплексно. Він запропонував зібрати комісію, яка би виїхала оглянути картодром і зрозуміти обсяги робіт.



Також він наполіг, аби Віктор Черниш відповів на питання, яке йому кілька разів повторили на комісії: скільки місто виділяє на утримання СТК? Директор картодрому повідомив, що цього року сума становить 800 тис. грн. Чепурко ж додав, що комплекс отримує кошти і з діяльності так званого «суботнього авторинку» біля пивзаводу, на що директор відповів, що це спірне питання.



У відповідь на зауваження Олексія Чепурка про те, що більшість депутатів комісії не розуміють стан картодрому і не всі знають, де він знаходиться, ті почали відповідати, що їм це не потрібно. Хтось «тут живе», а інші довіряють тим, хто розуміє проблематику. Так, Ірина Степаненко резюмувала: «А я Касаю довіряю».



Врешті облрада надала згоду взяти на свій баланс СТК «Лтава», що на вул. Комарова, 1, маючи на увазі, що це не потягне витрат із бюджету. Оплачувати роботи має держава. Наступний крок — за Полтавською міськрадою. На сесії вона має ухвалити рішення про передачу на баланс області спортивно-технічного комплексу. Далі, окремим рішенням, облрада має прийняти на баланс картодром. Лише після цього процес можна буде вважати завершеним.


Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?