Полтавська облрада відмовилася зекономити 36-76 тисяч гривень на оновленні свого сайту й обрала найдорожчу з шести пропозицій
27 травня Полтавська обласна рада уклала договір на оновлення свого офіційного сайту із київським IQusion (ТОВ «Айкюжн IT»). Послуги коштуватимуть 96 тис. грн. Це найдорожча з 6-ти пропозицій, які надійшли в рамках тендера.
Нагадаємо, конкурс на створення офіційного веб-сайту Полтавської обласної ради був оголошений 12 квітня. Очікувана вартість послуги становила 100 тис. грн. На нього заявилися 6 учасників із наступними пропозиціями.
У результаті аукціону, який відбувся 27 квітня, можливу вартість нового сайту вдалося знизити на 40-80%. Однак замовник відмовився зекономити навіть 36 тис. грн, обравши найдорожчу пропозицію. Для цього він відхилив усіх п’ятьох учасників, які пропонували нижчі ціни.
Пропозиції Олега Шевченка, Володимира Тихонова, Анни Зюбіної та Антона Трошкіна відхилили, бо вони не надали копії усіх сторінок своїх паспортів, а типи носіїв їхніх електронних ключів були незахищені. Антону Шепелю відмовили також через те, що він не надав виписку з реєстру Мін’юсту, свідоцтво про реєстрацію платника ПДВ або ЄП, контактні дані, документи щодо наявності необхідних КВЕДів, свідоцтво про реєстрацію приватного підприємця, комерційну пропозицію та довідку про наявність досвіду роботи.
Анна Зюбіна та Олег Шевченко намагалися оскаржити такі рішення, але їхні вимоги не задовольнили. Останній навіть попереджав, що позиватиметься на облраду до суду. Однак реєстри судової влади поки не містять інформації про надходження відповідних заяв.
Таким чином, за місяць після аукціону, договір уклали з «Айкюжн IT», яке запросило за послуги 96 тис. грн. За даними Мін’юсту, фірма працює з 2015 року. Вона зареєстрована у Києві, а основною її часткою володіє кіпрська офшорна компанія.
Судячи з інформації Prozorro, за 5 років діяльності «Айкюжн IT» отримало 254 контракти з бюджетними організаціями на загальну суму 535 млн грн. Відповідно до портфоліо компанії, найбільшими її розробками були електронний кабінет перевізника для Держслужби з безпеки на транспорті, електронний кабінет для подання та публікації електронних декларацій суддів та кандидатів на посаду судді для ВККСУ та веб-портал з надання соцпослуг у сфері зайнятості для Державної служби зайнятості. У Полтаві «Айкюжн IT» запроваджувало електронний документообіг у міськраді та за 2,5 млн грн розробляло геоінформаційну систему ведення містобудівного кадастру для департаменту будівництва ПОДА.
Відповідно до нового контракту, оновити і запустити сайт облради розробник має упродовж наступних 40 днів. Ще рік він повинен надавати гарантійну підтримку користувачам. Окрім стандартних вимог кросбраузерності та адаптивності до різних платформ, новий сайт відповідатиме дизайн-системі державних сайтів України, матиме всі розділи, які є на старому сайті та витримувати не менше 500 користувачів одночасно упродовж 8-ми годин.
Зазначимо, що чинна версія сайту Полтавської облради з мінімальними оновленнями працює з 2010 року. 11 років тому, під час оновлення, був видалений весь архів новин часів «помаранчевої» влади. У договорі на розробку нового сайту вказано, що рішення про видалення або збереження архіву даних зі старого порталу прийматиме облрада. Не виключено, що «застарілі матеріали» будуть видалені.
У лютому 2020 року у дослідну експлуатацію запустили портал Smart Region Полтавської області з модулем громадського бюджету, який коштував Полтавщині 2,4 млн грн. Тестовий період триватиме до кінця цього літа.
Полтавська міська рада також планує оновити власний сайт. На це вона хоче залучити 10 тисяч євро гранту від німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»