Міська влада вирішила продовжити пішохідну зону на вулиці Соборності до перехрестя з вулицею Конституції. Це відбудеться у 2022 році. У поточному — гранітні кулі та боларди встановлять на перехрестях з вул. Гоголя, Котляревського та Стрітенською
Пішохідну зону на вул. Соборності у Полтаві продовжать від перехрестя з вул. Гоголя до перехрестя з вул. Конституції. Відповідне рішення та схему дорожнього руху мають затвердити на засіданні міськвиконкому.
Як видно із нового рішення, пішохідну зону розширять, щоб, зокрема, прибрати автомобільний рух між Петровським та Сонячним парком. Таку ініціативу «Полтавщині» пояснив заступник міського голови Євген Ричка:
— З двох сторін гранітними кулями та болардами загородимо перехрестя з вулицею Гоголя, потім з вулицею Котляревського (біля ЦУМу), з вулицею Стрітенською (біля колишнього Нацбанку). Плануємо виконати ці роботи у 2021 році. А на 22-й рік розширимо пішохідну зону до перехрестя з вул. Конституції. Орієнтовний кошторис цих робіт — максимум 2,2 млн грн. Рішення прийнято з метою зробити історичну частину міста більш спокійною для пішоходів, як це є в інших містах України. Окрім організації дорожнього руху, будуть проведені додаткові ремонти — можна буде підправити борти, підняти ливнівки, видалити аварійні дерева.
У квітні Євген Ричка повідомив, що пішохідну зону «дотягнуть» до перехрестя з вул. Стрітенською та захистять від автомобілів новими обмежувальними елементами. За його словами, близько 20 штук гранітних куль посадять на металеві штирі, щоб їх не посунули. У середині дороги залишать проїзди для спецтранспорту та автомобілів, які постачають продукти місцевим кафе. Ці проїзди перекриватиме сталевий штир (болард), який буде опускатись та підійматись вздовж своєї вісі. Боларди матимуть електропідігрів, щоб лід та сніг не заважали їх роботі. Їх очікувана вартість — приблизно 7000 євро за штуку.
До речі, управління ЖКГ у квітні уклало договори з ФОП Яною Мурзою на виготовлення відповідних проектів ремонтів перехресть:
Рішення про продовження пішохідної зони на вул. Соборності міська влада прийняла ще у 2020 році. Однак тоді «пішохідка» мала обмежуватись перехрестям з вул. Стрітенською. Та головною проблемою було те, що автомобілісти ігнорували наявність невеликих болардів та збивали їх.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»