Проект передбачає основний футбольний стадіон, зимовий манеж зі штучним покриттям та поле для тренувань. Окрім цього в існуючий будівлі облаштують роздягальні, суддівські кімнати, душові, тренажерні зали для команди, готелі для полтавських футболістів та для спортсменів-гостей
На початку травня Господарській суд Полтавської області погодився з аргументами прокуратури і повернув Щербанівській сільраді контроль над земельною ділянкою на вул. Комарова, 1 у Розсошенцях, на якій знаходиться мототрек. До цього земельною ділянкою площею понад 6,5 га користувався Полтавський обласний спортивно-технічний клуб Товариства сприяння оборони України.
Рішення суду дало підстави президенту СК «Полтава» та депутату Полтавської міськради Сергію Іващенку подати на розгляд Щербанівської сільради два прохання:
У планах Сергія Іващенка — створити тут потужну спортивну інфраструктуру. Надамо йому слово:
— На даний час СК «Полтава» викупила усе майно на цій земельній ділянці, тому ми і подали відповідні прохання. Попередньо ми спілкувалися із депутатами, звичайно, усі зацікавлені у створенні спортивних об’єктів та розвитку спорту, зокрема, дитячого. Проект передбачає реконструювати існуючу будівлю: на першому поверсі будуть роздягальні, душові, суддівські кімнати, на другому — приміщення клубу, на третьому — тренажери для членів клубу та готель, на четвертому — готель для команд, які приїжджатимуть до нас. Потім буде збудований футбольний стадіон на майже 10 тисяч місць. Поруч запланували збудувати зимовий манеж зі штучним покриттям, а також 2 тренувальних поля. Звичайно, передбачили місця для паркування автотранспорту (окремо для автобусів) та загальний благоустрій території. Усі норми УЄФА будуть дотримані.
Якщо сільрада дозволить, то територію вже незабаром загородимо та охоронятимемо. У поточному році розпочнемо реконструкцію будівлі та будівництво стадіону, зокрема, засіємо поле травою. У 2022 році плануємо вже відкрити будівлю клубу, стадіон із тимчасовою трибуною (паралельно буде будуватися основна). Того року команда вже буде грати на своєму полі.
Хочемо зробити акцент на розвитку дитячого спорту. Наприклад, там буде тренуватися дитячо-юнацька школа з футболу, працюватиме гурток з авіамодельного спорту, а також будуть діти, які поруч тренуються на картодромі. Взагалі наш меседж — комплектувати основу місцевими гравцями, щоб не залучати «легіонерів».
За словами Сергія Іващенка, реалізація проекту розрахована на 5 років. Орієнтовний кошторис на найближчі 2-3 роки — це 25-30 млн грн.
Довідково. Сергій Іващенко став президентом та співвласником спортивного клуба «Полтава» у 2019 році. Йому належить 70% акцій — решту ділять виконавчий директор клуба Станіслав Майзус та головний тренер клуба Володимир Сисенко.
У 2003 році Сергій Іващенко купив частку акцій інших акціонерів ВАТ «Комбінат виробничих підприємств» та став директором й одноосібним власником мажоритарного пакету акцій будівельного підприємства.
Тому питань щодо вибору генпідрядної будівельної організації у питанні реконструкції мототреку у Сергія Іващенка не виникатиме.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»