На прилеглих вулицях планують організувати ярмарок. Усі «стихійні» торговці сплачуватимуть ярмарковий збір. При цьому прилеглі до базару вулиці будуть очищені від так званих «автолавок». Особливо це стосується вулиці Новобазарної, де працює ринок «Овочевий»
Кампанія міської влади проти нелегальної торгівлі навколо центрального ринку Полтави після своєрідних кавалерійських атак згодом перейшла у стадію компромісу — влада запропонувала нелегалам оформити свою діяльність у форматі ярмарку.
Однак заявлений ярмарок на ринку так і не запрацював. Перший заступник міського голови Валерій Пархоменко на своїй прес-конференції 20 травня запевнив представників ЗМІ, що ярмарок на ринку абсолютно точно запрацює протягом поточного року:
— Я розумію вас, ми хочемо це привести у відповідність. Спочатку ми хочемо вирішити питання з парковками. Зробимо це цивілізовано. Обмежимо в’їзд, стоятиме шлагбаум. Приїхала машина, прийшов, штраф виписав. Наступного разу відвезли машину на штрафмайданчик, простій буде коштувати певну суму.
Залишилася пропозиція — організувати ярмарок. Ми хочемо їх легалізувати, адже вони отримують прибутки і не сплачують жодного податку. Тому ми хочемо організувати їх у формі ярмарку. Законодавство дозволяє збирати ярмарковий збір. Не обов’язково бути приватним підприємцем — сплачуєш ярмарковий збір і реалізовуєш якісь товари. Це точно буде реалізовано протягом 2021 року.
Паралельно із цієї прес-конференцією у Полтавській міськраді під головуванням заступника Полтавського міського голови Віталія Нікіпелова відбулася нарада щодо недопущення стихійної торгівлі з використанням вантажних автомобілів, що займають проїжджу частину та перешкоджають руху транспорту. На нараді були присутні представники патрульної поліції, Інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста, ЦНАПу, КП «Полтава-сервіс». Про це повідомили у прес-службі Полтавської міськради.
Головним питанням для обговорення стало захаращення проїжджої частини вулиць Новобазарна, Героїв Чорнобильців, Шевченка (в районі Центрального ринку). Часто ці вантажівки не мають номерних знаків і постійно знаходяться на проїжджій частині.
Після обговорення вирішено проводити спільні рейди патрульної поліції та Інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста. Остання підписала договір з підрядною організацією, яка надає послуги з демонтажу. Під час спільних рейдів правоохоронні органи будуть притягувати до відповідальності за порушення правил дорожнього руху із подальшим виписуванням штрафів, а Інспекція фіксуватиме порушення вимог благоустрою та відповідатиме за демонтаж вантажного автотранспорту. Таким чином, переконані учасники наради, вдасться вирішити проблему з захаращенням вулиці Новобазарної транспортними засобами.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»