На 8-му фестивалі дитячого кіно відбудеться показ понад 20-ти фільмів. Їх також покажуть у Полтаві.
З 28 травня по 2 червня у Полтаві проходитиме щорічний міжнародний фестиваль кіномистецтва для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест». Частину стрічок можна буде безкоштовно (за умови попередньої реєстрації) переглянути у кінотеатрах, інші показуватимуть онлайн. Про це повідомив засновник фестивалю «Артхаус Трафік».
Фільмом-відкриттям фестивалю в кінотеатрах стане фантастична анімаційна стрічка Анатолія Лавренішина «Віктор_Робот», яка в цьогорічній конкурсній програмі представляє Україну. Картина вже відзначена Призом глядацьких симпатій Одеського міжнародного кінофестивалю та Премією «Кіноколо». Події фільму розгортаються в далекому майбутньому. Штучна зірка, що має забезпечувати енергією планети навколо себе, не працює. Єдиний, хто може її полагодити — дідусь маленької Віки, який і створив це світило. Однак він таємниче зникає.
У кінотеатрах продемонструють ще три картини з конкурсної програми. Серед них — відзначена Баварською та Німецькою кінопреміями родинна історична драма «Як Гітлер вкрав рожевого кролика». У стрічці йдеться про 9-річну дівчинку, родина якої змушена тікати з рідної Німеччини після приходу до влади нацистів. Французько-бельгійський фільм «Полі» розповість про пригоди двох друзів — дівчинки та поні, якого вона звільняє від життя в неволі. У справжню кіноподорож Данією відправить глядачів комедія «Хлопчик-гусак», найкраща дитяча стрічка 2020 року за версією Данської кіноакадемії.
Ще три фільми конкурсної програми будуть продемонстровані онлайн: нідерландська сімейна комедія «Джекі та Опієн», норвезька пригодницька документальна картина «Арктичні верблюди» та шведська фантастична стрічка «Самі в космосі».
На ретроспективному показі, який проходитиме в кінотеатрах та онлайн, глядачам фестивалю продемонструють пригодницький анімаційний фільм «Лисенятко Вук». Угорська стрічка, знята за мотивами дитячих оповідань Іштвана Фекете, побачила світ у 1981-му, а цього року відзначає своє 40-річчя. Саме Вук став натхненням для іміджу цьогорічного Чілдрен Кінофесту.
Онлайн буде продемонстровано фільм-закриття фестивалю — українську фантастичну пригодницьку стрічку «Фокстер & Макс» Анатолія Матешка, яка є минулорічним переможцем Чілдрен Кінофесту. Головний герой фільму, дванадцятилітній школяр Макс знаходить балончик з нанофарбами, і малює графіті собаки. Неочікувано малюнок оживає та перетворюється на пса-наноробота з суперможливостями.
Під час фестивалю відбудеться п’ятий ювілейний Конкурс короткометражних фільмів, створених дітьми. 16 картин-фіналістів продемонструють у кінотеатрах різних міст, а також онлайн — на сайті online.childrenkinofest.com. Серед них журі та глядачі оберуть 5 переможців.
6 червня на онлайн-церемонії закриття фестивалю почесне журі назве Найкращий український дитячий фільм, який отримає нагороду у розмірі 15000 грн. Також будуть обрані Найкращий анімаційний фільм в категорії від 7 до 10 років (4000 грн) та Найкращі ігровий та анімаційний фільми в категорії від 11 до 14 років (по 4000 грн). Обрати найкращий фільм зможуть і глядачі — лауреат Призу глядацьких симпатій отримає 8000 грн.
До складу журі увійшли відомі українські кінематографісти: режисер-постановник фантастичного анімаційного фільму «Віктор_Робот» Анатолій Лавренішин, режисер драми «Додому» Наріман Алієв та письменниця, режисерка документального хіта «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірина Цілик.
П’ятий конкурс короткометражних фільмів, створених дітьми, оголошений восени 2020 року, зібрав понад 180 заявок з усієї України. Лідерами за кількістю заявок стали Київська, Івано-Франківська та Дніпропетровська області. Серед тем, яким присвятили свої фільми юні режисери та режисерки — булінг, екологічна свідомість, пандемія коронавірусу, Чорнобильська катастрофа, тваринний світ та космос.
Цього року фіналістами стали:
Довідково. Чілдрен Кінофест — фестиваль, який 8 років поспіль безкоштовно знайомить українських дітей з найновішими європейськими стрічками та світовою кінокласикою. Його мета — розвивати в Україні традицію спільних сімейних переглядів кіно та залучати дітей до створення кінофільмів. Відвідування показів та онлайн-перегляди — безкоштовні, за попередньою реєстрацією на сайті. Почесною амбасадоркою фестивалю у 2021 році стала співачка й авторка пісень Христина Соловій.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»