5 млн грн спрямують на благоустрій та прибирання парків. Залишок «Амбростопу» використають, решту карантинних рослин, вочевидь, будуть скошувати
Тиждень тому «Полтавщина» писала про закупівлю «Декоративними культурами» послуги з ліквідації карантинних рослин хімічним методом. Роботи планували замовити полтавському ТОВ «Еско-Інжинірінг» — за 4,1 млн грн. Понад 80% цієї суми — це ціна за рідину «Амбростоп», якою планували поливатимуть карантинні рослини.
В результаті тендеру замовник планував закупити удвічі менше бішофіту (75 кубів проти минулорічних 150) за вдвічі більшою ціною (по 45,5 грн/л проти минулорічних 18,67 грн/л). Згідно з документами, замовлення передбачало обробку амброзії на 300 га вулиць у Полтаві.
20 травня перший заступник Полтавського міського голови Валерій Пархоменко на своїй прес-конференції, відповідаючи на запитання «Полтавщини», повідомив, що місто відмовилось від цієї послуги і 19 травня призупинило тендер:
— У 2020 році було закуплено 150 кубометрів речовини для боротьби з амброзією. І у 2021 році ми передбачали 5 млн грн на додаткове фінансування. З минулого року у нас залишилося 20 кубів цієї речовини, а щодо 5 млн грн, то 19 травня ми призупинили цей тендер. Кошти підуть на благоустрій і прибирання парків та скверів. В тому числі й на боротьбу з амброзією.
З цієї відповіді можна зрозуміти, що міська влада взагалі відмовилася від закупівлі хімічних речовин для обприскування амброзії та інших карантинних рослин. Залишок «Амбростопу» використають. А паралельно будуть скошувати алергені рослини, як це було й раніше.
Нагадаємо, у червні 2019 року працівники КП «Декоративні культури» розпочали перший етап боротьби із бур’яном-алергеном новим методом — бішофітом. Бригада із ранцями та обприскувачами у кількості 4 працівників обробила бур’ян хімічним засобом «Амбростоп» на території Подільського району Полтави.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»