Авторизация

Вісті з Полтави - У Полтаві відкрили меморіальну дошку майстрині художньої вишивки Вірі Роїк


Вісті з Полтави - У Полтаві відкрили меморіальну дошку майстрині художньої вишивки Вірі Роїк

На фасаді Малої академії мистецтв встановили меморіальну дошку заслуженій майстрині художньої вишивки Вірі Роїк — до 110-ї річниці від її дня народження


Сьогодні, 20 травня, на фасадній частині будівлі колишньої жіночої Маріїнської гімназії (нині міська школа мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко) відкрили меморіальну дошку Вірі Роїк. Саме в цій будівлі починала свій творчий шлях видатна майстриня. В заході взяли участь міський голова Олександр Мамай, представники музеїв Полтави, викладачі та учні Малої академії мистецтв ім. Раїси Кириченко. Про це повідомила прес-служба Полтавської міськради.












Віра Роїк — українська вишивальниця, заслужена майстриня народної творчості України, членкиня Національної Спілки художників, народного мистецтва України, лауреатка різних премій, кавалерка ордена княгині Ольги та міжнародного ордена Микола Чудотворця «За примноження добра на землі», Героїня України, почесна громадянка міст Кобеляки, Лубни та Сімферополь. авторка понад тисячі оригінальних робіт, що зберігаються в музейних колекціях України та світу.



Вона народилася 25 квітня 1911 року у Лубнах, а померла 3 жовтня 2010-го у Сімферополі. Вперше свої вишивки Роїк виставила в 1936 році на Всесоюзній виставці у Москві. З 1952 року працювала в Сімферополі. У 1963 році закінчила Московський художній інститут. Вивчала стильові особливості вишивок різних областей України. Володіла 300 видами технік вишивання народів світу.



Все своє життя Віра Роїк намагалася розвивати українське декоративно-ужиткове мистецтво. Як вона писала, «на прикладі моєї рідної Полтавщини, де міцні традиції народної творчості». Вишивальниця також була засновницею музею декоративного мистецтва народних умільців, салону живопису самодіяльних художників Криму і школи української вишивки в Криму.



Загалом майстриня організувала 140 персональних виставок своїх творів «Український рушничок», в тому числі у всіх обласних центрах України, а також у Росії, Німеччині, Болгарії, Польщі, Туреччині. Брала участь у 287 загальних художніх виставках в СРСР, України і за кордоном, у тому числі в Бельгії, Франції, Угорщини, Італії, Монголії, США, Хорватії.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка