Депутати пояснили, що існує державне фінансування, а також відповідні міські програми. Тому фінансувати окремо саме дельфінотерапію у Харкові для 10 дітей — не є правильним. Натомість батькам порекомендували щільніше співпрацювати з БО «Зернятко» та з іншими благодійними, профільними організаціями
На відміну від містобудівної гуманітарна депутатська комісія Полтавської міськради сьогодні зібрала кворум і розпочала роботу. У роботі комісії взяли участь Маріанна Соліман, Мілена Муравенко (За Майбутнє), Оксана Деркач (ОПЗЖ), Ігор Кислов (ППЛ), Юлія Костенко (ЄС) та Ігор Скляр (Свобода).
Депутати вирішили зняти з порядку денного питання, з яких мали б доповісти депутати Катерина Бабіч та Сергій Іващенко, тому що вони не прийшли на комісію.
Батьки дітей з інвалідністю запропонували виділити матеріальну допомогу для реабілітації 10 дітей за допомогою дельфінотерапії. Батьки розповіли, що після курсів дельфінотерапії у їх дітей спостерігається прогрес у мовленні. При цьому кошти потрібні лише на оплату курсу, проїзд та проживання батьки беруть на себе. Вартість курсу для дитини — 10000 грн.
Депутат Юлія Костенко висловила своє бачення на дельфінотерапію. На її думку, дельфіни у неволі живуть 4-6 років. Вони не лікують, а лише вимушені гратися з дітьми, щоб отримати їжу. Вона запропонувала іпотерапію або інші альтернативи.
Оксана Деркач повідомила, що в рамках проекту «Бюджет участі» послуги з реабілітації буде надавати БО «Зернятко», тому вона запропонувала батькам познайомитися із цієї організацією для співпраці у подальшому. На думку Оксани Деркач, надавати кошти окремо для 10 дітей — це не зовсім правильно, адже потрібно визначити єдиний механізм та фінансові можливості бюджету, щоб охопити усіх дітей, які потребують допомоги.
Начальник відділу соцзахисту управління соцрозвитку Полтавської міськради Ірина Шевченко, підтримуючи попередню думку, повідомила, що у Полтавській громаді зареєстровано 875 дітей із захворюваннями центральної нервової системи, 242 дитини — з інвалідністю. Усього у громаді є 1238 дітей з інвалідністю. І про кожного з них громада має піклуватися. При цьому середня вартість курсу реабілітації на одну дитину складає 20000 грн. Якщо помножити цю суму на дітей, то отримаємо приблизну потребу. І це тільки на дітей з інвалідністю. Тому питання дельфінотерапії тільки для 10 дітей потрібно довивчити, як і медичне підґрунтя цього виду терапії.
Депутат Ігор Скляр запропонував допомагати тим батькам, які готові вкладати свої кошти у реабілітацію.
Однак більшість депутатів ухвалила рішення — підтримати пропозицію Оксани Деркач і запропонувати батькам більш щільно попрацювати із благодійною організацією «Зернятко», в рамках затверджених міських програм.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»