Авторизация

Вісті з Полтави - У Прирічковому парку проложили обстеження та визначили аварійні дерева під спилювання


Вісті з Полтави - У Прирічковому парку проложили обстеження та визначили аварійні дерева під спилювання

У Прирічковому парку спиляють близько 80 аварійних дерев, які вже впали або стоять сухими над пішохідними доріжками


28 квітня управління ЖКГ Полтави надіслало листа до КП «Декоративні культури» щодо видалення 80 аварійних дерев у Прирічковому парку. Серед переліку 33 верби, 20 кленів, 20 тополь, 5 акацій і 2 осики.



Як розповів заступник начальника управління ЖКГ Костянтин Малько, наприкінці квітня екологічна інспекція оглянула Прирічковий парк та поставила червоні позначки на деревах, які треба спиляти в першу чергу. Це дерева, які уже впали, або зовсім сухі стоять над доріжками, де ходять люди.



Роботи планують розпочати найближчим часом. Як розповів директор КП «Декоративні культури» Сергій Сілаєв, спиляні дерева використають для підігріву теплиць комунального підприємства. Висаджувати нові дерева у Прирічковому парку поки не планують.



Нагадаємо, що у квітні минулого року управління ЖКГ замовило у ФОП Мурзи проект капремонту Прирічкового парку. За 500 тисяч гривень проектувальники мали дослідити поверхню зеленої зони, створити мапу, а також проект розчищення чагарників та облаштування доріжок. Цей проект немає ніякого відношення до обстеження комунальників.



Влітку минулого року ландшафтний архітектор Ольга Іващенко провела дослідження території Прирічкового парку. Спеціалісти помітили інвазійні дерева, які несуть шкоду для екосистеми парку. Для парку потрібні аборигенні види рослинності, типові для Ворскли: верби, тополя, вільха. Якщо ми втратимо аборигенні дерева, ми втратимо і фауну, яка живе на цих деревах. В результаті дослідження спеціалісти визначили, що близько 70% деревостану у Прирічковому парку — клен американський. Цінних дерев не більше 5%.



Ці роботи виконувалися в рамках договору із Сергієм Мурзою. Він розповів, що отримав тримав кошти тільки за геодезичні дослідження — 120 тисяч гривень. Проект капремонту Прирічкового парку мали презентувати ще минулого року, але досі його нікому не показували. Сергій Мурза розповів, що термін дії договору продовжили до кінця 2021 року. Хоча на порталі Prozorro про це даних немає, і строк дії договору завершився у листопаді 2020 року.



Сергій Мурза розповів, що зараз проект капремонту Прирічкового парку в активній фазі. Готово майже все, але потрібно узгодити деякі нюанси із замовником. Управління ЖКГ поки не зверталося до проектувальника щодо проведення громадських слухань та презентації матеріалу.


Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?