В урочищі Шумейковому вшанували воїнів Південно-Західного фронту, які загинули в одному з найбільших боїв Другої світової війни
9 травня з нагоди 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні за участі керівництва області відбулося покладання квітів до Меморіального комплексу воїнам Південно-Західного фронту в урочищі Шумейковому. Про це повідомила прес-служба Полтавської ОДА.
— Друга світова війна показала героїзм, незламність духу і патріотизм українського народу. Полтавщина за часи окупації втратила 221 тисячу людей і ці цифри приблизні, — розповів голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов. — В урочищі Шумейкове, за офіційними даними, загинуло 800 воїнів Південно-Західного фронту, але історики стверджують, що в бою загинуло набагато більше — до 3 тисяч осіб. Слова «ніколи знову» нині набувають особливого значення. Треба робити висновки з історії та передавати молодому поколінню, щоб у майбутньому такого не повторилося.
Меморіальний комплекс в урочищі Шумейкове відкрили 17 вересня 1976-го. А 20 вересня 1941 року в нерівному двобої з німецькими загарбниками тут загинули воїни Південно-Західного фронту на чолі з командувачем генерал-полковником Михайлом Кирпоносом. Німецький план «Барбаросса» передбачав миттєве захоплення Радянського Союзу, але бійці Південно-Західного фронту затримали хід ворожих військ до Києва на 72 години, що вплинуло на перебіг війни.
— Можна сказати, що тоді, в 1941 році, воїни поклали початок перемозі в 1945-му, — сказав завідувач КП «Меморіальний комплекс — музей «Шумейкове урочище» В’ячеслав Гвоздовський. — Тоді на рахунку була кожна година, щоб тил міг краще підготуватися до наступу. За 10 років розкопок в урочищі було знайдено 43 бійця. Цього року 20 вересня перепоховаємо ще 7 воїнів. Скільки насправді тут їх загинуло, точно не скаже ніхто.
Присутні поклали квіти до вічного вогню та хвилиною мовчання вшанували загиблих. Статут свята, яке традиційно проводили в урочищі в травні, збережеться після карантину. Також голова Полтавської облдержадміністрації запевнив, що меморіальний комплекс будуть надалі розбудовувати і впорядковувати.
Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»