Авторизация

Вісті з Полтави - Олександр Біленький: Позиція депутатів облради — не віддавати Полтаві обласні КП водоканал та теплоенерго


Вісті з Полтави - Олександр Біленький: Позиція депутатів облради — не віддавати Полтаві обласні КП водоканал та теплоенерго

Олександр Біленький та Олег Синєгубов | Фото Миколи Лисогора

Обласна рада не збирається передавати місту комунальні підприємства, а відповідні звернення міської ради вважає політичними закликами, щоб зняти із себе політичну відповідальність


Голова Полтавської облради Олександр Біленький прокоментував «Полтавщині» звернення міської влади до голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова щодо передачі обласних комунальних підприємств «Полтававодоканал» та «Полтаватеплоенерго» до власності міста. Окремим пунктом місто попросило з’ясувати законність сплати теплоенерго податку на доходи фізичних осіб у Решетилівці.



Обласні комунальні підприємства залишаться під контролем облради



— Щодо звернень міською ради про передачу підприємств. Поки таке бажання відсутнє. Мене у цьому підтримують депутати — ми хочемо зберегти ці підприємства. Адже якщо ми передамо їх місту, то без фінансування залишаться філії в інших територіальних громадах. А наразі громади не мають коштів, щоб створити власні підприємства, — повідомив Олександр Біленький.



Сплата податків у Решетилівці — не є порушенням



— Перший платіж пройшов 5 вересня 2018 року, ще коли Олександр Мамай був міським головою. Підприємство не зобов’язане сплачувати податки саме там, де розташовані потужності. Будь-яка громада, де є філія підприємства, може запропонувати кращі умови. І Полтавська міськрада не може впливати на це. Щодо нарахованих міською владою мільйонів, які не отримав міський бюджет, то нагадаю, що 60% ПДФО залишається міським громадам, а решта йде до державного бюджету. Тому від озвучених сум потрібно відняти 40%.



Політичні заклики, а не бажання покращити стан обласних підприємств



— Якби це було вболівання міської влади за підприємства, то вона, наприклад, ще з 15-го року фінансувала б їх. — Бо наразі у Полтаві потрібно ремонтувати аварійні колектори, котельні. Обласна рада на 90% фінансує це. Також є побоювання, що ці підприємства у разі передачі їх місту можуть стати банкрутами, як це вже бачили на прикладі інших КП у місті. Тому місту потрібно не будувати МАФи, а дивитись собі під ноги, зокрема, на аварійні колектори.



Можна пригадати будівництво ЦНАПу, на яке місто не дало жодної копійки. І тепер у когось вистачає совісті просити, щоб приміщення віддали місту. Але ми готові за символічну оренду надати приміщення міському ЦНАПу. Аналогічний підхід з боку міста був і з ремонтом траси Київ — Харків в межах Полтави. Місто на ремонт виділило, напевно, відсотків 5% від загальної суми. Тепер місто планує вийти зі складу «Полтаватепло» — це необдуманий крок. На ремонт цієї котельні потрібно лише 5 млн грн. Минула влада показала, що проблему можна легко вирішити. Тому ці ініціативи щодо передачі комунальних підприємств можна розглядати як політичні заклики міської влади, на чолі з Олександром Мамаєм, та як намагання перекласти відповідальність.


Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?