Звернення до громадськості Полтавщини та депутатів Полтавської обласної ради.
24.03.2021 року громадським організаціям в складі Громадської ради при Полтавській обласній раді перекрито можливість доступу до 118-ї кімнати, де представники ГО працювали, починаючи з 2014 року, виконуючи свої громадянські обов’язки. Захищали населення та довкілля області від злодіянь посадовців, які своїми діями створювали зони екологічного лиха та унеможливлювали проживання в них населення, брали активну участь у роботі комісій обласної ради.
З початком агресії Росії, з 2014 року організовували допомогу військовим частинам та бійцям, що вели бої з агресорами, захищаючи незалежність країни. Це відбулося раптово: без будь-яких рішень щодо Громадської ради, без надання будь-яких офіційних попереджень, було змінено замки до приміщення, де працює ГР. А 31 березня речі відомих громадських активістів було викинуто з цієї кімнати — але не всі...
Нагадаємо, що ця кімната була надана Громадській раді і волонтерам для здійснення громадської роботи за рішенням Полтавської обласної ради ще на весні 2014 року. Цю кімнату добре знають з літа 2014 року бійці добровольчих батальйонів, батальйону МВС «Полтава», бійці і командири різних підрозділів ЗСУ, які неодноразово приїздили в Полтаву для отримання тієї чи іншої допомоги.
Таким брутальним чином старе-нове керівництво Полтавської облради у особі її голови Олександра Біленького намагається позбавити актив ГО у складі Громадської ради можливості безпосередньо спілкуватися як з депутатами облради, так і з чиновниками її апарату та ОДА. А також разом напрацьовувати рішення в інтересах об’єднаних громад Полтавщини, контролювати їх своєчасне прийняття і, що найважливіше — виконання.
Нагадаємо: свою діяльність Громадська рада при ПОР організовувала, як і всі Громадські ради в Україні, керуючись Постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики». Положення про Громадську раду, згідно зазначеної Постанови, ухвалюється зборами Громадської ради і погоджується Головою обласної ради. Ці вимоги були чітко виконані при заснуванні і формуванні Громадської ради при Полтавській облраді, яка була заснована на ХХІ позачерговій сесії VІ скликання 24 лютого 2014 року.
За час своєї діяльності Громадською радою була проведена велика робота. Частковий перелік того, що зроблено, подаємо нижче.
Ми наголошуємо, що працюємо без фінансового забезпечення, суто на волонтерських засадах. Єдине, чим ми були забезпечені — це приміщенням, в якому знаходяться документи громадських організацій, листування з державними установами, волонтерська допомога для військових від небайдужих полтавців, особисті речі членів Громадської ради: комп’ютери, принтери, монітори, державні прапори та інші речі, що є власністю громадських організацій, потрібних для забезпечення нашої діяльності. І тепер це приміщення у Громадської ради зухвало відібрали — разом з документацією ГО, архівом — офіційним листуванням з органами державної влади.
Сьогодні для нас вже очевидно, що метою такого вчинку є рейдерське захоплення саме архіву Громадської ради. Який, у тому числі, містить такі важливі документи, як документація судового процесу щодо відміни скандально відомого рішення Полтавської обласної ради від 12 липня 2018 року про погодження передачі 17 нафтогазових родовищ на території майже 10% загальної площі Полтавської області фактично під контроль Російської Федерації. І це — під час російсько-української війни. Позов був поданий саме одним з членів Громадської ради — ГО «Кременчуцький антикорупційний центр». Так, цей позов ми програли. Але сьогодні це ганебне рішення депутатів Полтавської облради та її голови Олександра Біленького виправлено Рішенням РНБО та Указом Президента України Володимира Зеленського. Вкрадені у держави і громади Полтавщини родовища були повернуті народу України. А Громадська рада при Полтавській облраді саме розпочала кампанію по встановленню і притягненню до кримінальної відповідальності усіх винних у цьому та інших «голосуваннях», метою яких були відчуження у Держави Україна стратегічних газових родовищ.
І саме у цей момент керівництво Полтавської облради вирішило «позбавитися» громадських активістів. А головне — «позбавити» їх документальних свідоцтв вірогідних злочинних діянь з боку керівництва ПОР.
Ми розцінюємо такі дії, як помсту з використанням посадових повноважень з боку керівництва Полтавської облради у особі її голови Олександра Біленького, представника партії «Довіра» — помсту за нашу патріотичну, громадянську позицію.
У відповідності до Постанови № 996 КМУ від 3 листопада 2010 року п.5 та спираючись на Типове Положення про ГР звертаємось до депутатів Полтавської обласної ради з пропозицією:
Бажання активної громадськості Полтавщини — налагодити роботу Громадської ради у співпраці з депутатським корпусом, тією його частиною, яка налаштована працювати на розвиток нашої Полтавщини, на користь усієї громади нашої області.
Громадська рада працювала і працює. Сподіваємося на вашу громадянську позицію та допомогу.
Що нами зроблено:
Цей перелік можна продовжувати стосовно роботи в напрямку житлово-комунального господарства, охорони здоров’я, освіти, науки, культири, молоді та спорту і т. і.
Колегія Громадської ради при Полтавській обласній раді і ГО кандидати до оновленого складу Громадської ради:
Координатор Громадської Ради при Полтавській облраді Тетяна ДОНЧЕНКО